VIDEO Real nedal šancu Alavésu, Atlético nečakane zaváhalo a Barcelona je v trháku

Hráči Realu sa radujú z góluHráči Realu sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP Photo/Andrea Comas

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v 22. kole španielskej La Ligy nad Alavésom 3:0 a upevnili si tretie miesto v tabuľke.

Na druhé Atletico Madrid, ktoré prehralo na pôde Betisu Sevilla 0:1, strácajú dva body, na vedúcu Barcelonu osem. Real sa ujal vedenie po polhodine hry zásluhou Karima Benzemu, triumf "bieleho baletu" spečatili v závere Vinicius Junior a Mariano Diaz.

Hráči Villarrealu doma remizovali s Espanyolom Barcelona 2:2. "Žltá ponorka" v 75. minúte ešte viedla 2:0, hostia však v rozmedzí šiestich minút vyrovnali. Villarreal nezvíťazil deviatykrát za sebou a v ligovej tabuľke je na predposlednom 19. mieste. Hráčom Girony sa nepoarilo zastaviť pád ligovou tabuľkou, keď prehrali na ihrisku Eibaru 0:3.

Real Madrid - Alavés 3:0 (1:0)
Góly: 30. Benzema, 80. Vinicius Junior, 90+1. Diaz

Eibar – Girona 3:0 (1:0)
Góly: 46. a 57. Charles (druhý 11 m), 37. Peňa

Betis Sevilla – Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Gól: 65. Canales (11m)

FC Villarreal - Espanyol Barcelona 2:2 (1:0)
Góly: 37. Iborra, 64. Cazorla (11 m) - 75. Bonera (vlastný), 81. Rosales