VIDEO Polčas ako z najhoršieho scenára: Dortmund vybuchol na pôde Tottenhamu

Son Heung-min oslavuje gólSon Heung-min oslavuje gól Zdroj: SITA/AP Photo/Alastair Grant

LONDÝN - V druhom zápase večera Tottenham zdolal na Wembley Borussiu Dortmund jednoznačne 3:0, keď všetky tri góly strelili Londýnčania v druhom polčase. Zápas na Wembley v prvom dejstve veľa vzruchu nepriniesol. Najväčšiu šancu na otvorenie skóre mal v závere polčasu Sancho, domáci brankár Lloris ale jeho hlavičku skvelým zákrokom zneškodnil.

Po návrate z kabín stačilo "kohútom" iba 67 sekúnd, aby prekonali Bürkiho, po centri Vertonghena z ľavej strany trafil z prvej presne nepokrytý Son Heung-min. Akcie Borussie potom narážali na dobre sformovanú obranu Spurs, ktorí nedovolili už hosťom zdramatizovať zápas.

Naopak, v 83. minúte zvýraznil domáci náskok Vertonghen, ktorý si ideálne nabehol na center Auriera. O tri minúty neskôr zasadil súperovi tretí úder po rohu Eriksena striedajúci Llorente. Tottenham je tak po trojgólovom víťazstve jednou nohou vo štvrťfinále.

Tottenham Hotspur (Angl.) - Borussia Dortmund (Nem.) 3:0 (0:0) - hralo sa vo Wembley
Góly: 47. Son, 83. Vertonghen, 86. F. Llorente
Rozhodoval: Antonio Mateu Lahoz (Šp.)

Tottenham: Lloris - D. Sáchez, Foyth, Alderweireld - Aurier, M. Sissoko (90.+ Wanyama), Winks, Vertonghen - Eriksen - Son Hung-min (89. Lamela), Lucas Moura (84. F. Llorente)

Dortmund: Bürki - Hakimi, Toprak, Diallo, Zagadou (77. Schmelzer) - Witsel, Delaney - Sancho (88. R. Guerreiro), Dahoud, Pulisic (87. Bruun Larsen) - Götze

Viac o téme: Borussia Dortmund Tottenham Hotspur
  • Zdroj: SITA, športky