Piqué sa opäť pustil do konkurenčného Realu: Keď im rozhodcovia jasne pomôžu, každý mlčí

Gerard Piqué
Gerard Piqué

BARCELONA - Rivalita medzi španielskymi klubmi FC Barcelona a Real Madrid preniká aj do iných športov ako do futbalu. Najnovší prípad nezmieriteľnosti dvoch úhlavných rivalov ukázalo nedeľňajšie finále Španielskeho pohára v basketbale (Copa del Rey de Baloncesto), v ktorom Katalánci triumfovali na palubovke "bieleho baletu" tesne 94:93.

Barcelončania v tíme, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Kyle Kuric, získali po tomto triumfe už 25. kráľovský pohár do svojej bohatej zbierky, Real ich má na konte ešte o dva viac. Madridčania však túto prehru nenechali bez následkov. Po basketbalovom "El Clásicu" prišli na rad viaceré sťažnosti domáceho mužstva, ktoré obviňovalo hlavných arbitrov z viacerých sporných verdiktov v prospech "blaugranas".

"Real Madrid, samozrejme, rozumie tomu, že ľudské chyby sa môžu vyskytnúť v každom športe, ale klub vyžaduje jasnú odpoveď na to, čo sa stalo v hre, ktorú skúmali traja arbitri. Ich verdikty prekvapujúco nemali nič spoločné s tým, čo je stanovené v pravidlách hry. Náš klub bude pokračovať v štúdiu opatrení a postupov, ktoré je potrebné prijať vzhľadom na mimoriadne závažnú povahu udalosti," uvádzalo sa po spomenutom meraní síl v oficiálnom stanovisku madridského tímu.

Práve z tohto dôvodu nezostalo ticho ani defenzívne eso futbalového klubu z Camp Nou Gerard Piqué. Ten je známy svojou otvorenou nenávisťou voči "pusinkám" a častou kritikou na ich adresu, ktorú si neodpustil ani teraz. "Stáva sa to stále, či už ide o futbal alebo basketbal. Keď však odohrajú stretnutie napríklad na štadióne Wanda Metropolitano a rozhodcovia im jasne pomôžu, každý mlčí," povedalo barcelonské číslo 3 po utorňajšom osemfinálovom zápase Ligy majstrov na pôde Olympique Lyon (0:0). Piqué pritom narážal na situáciu, keď videoasistent rozhodcu (VAR) pridelil Realu spornú penaltu pri februárovej ligovej výhre nad Atléticom Madrid (3:1). "V basketbalovom finále sa zrodilo viac chýb. Najprv v prospech Madridu, neskôr zasa pre Barcelonu. Aj keby rozhodcovia nerobili chyby, 'Barca' by vyhrala. Real robí veľký hluk okolo toho, že prehral stretnutie s outsiderom. Som veľmi hrdý na našich hráčov," dodal k basketbalovému meraniu síl Piqué podľa portálu goal.com.

Práve tieto dva populárne loptové športy sú základňou pre rivalitu dvoch preslávených svetových športových značiek z Pyrenejského polostrova. Kým "FCB" má svoje zastúpenie aj v iných športoch, Madridčania sa snažia o úspechy predovšetkým vo futbale a basketbale. "Buďme radi, že Real nefiguruje v žiadnom ďalšom športe, inak by sme ich museli pretrpieť aj v hokeji či v hádzanej," neskrýval svoju úprimnosť Piqué.


Tagy: FC Barcelona Gerard Piqué Real Madrid CF

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Jose Miguel Fernandez de Velasco

DISKUSIA