Kontrola si posvietila na štadióny v Bratislave aj Košiciach: Pred MS sa vylaďujú už len detaily

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH)Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v prvej polovici tohto týždňa absolvovala poslednú veľkú inšpekčnú cestu na Slovensko, počas ktorej skupina na čele s generálnym sekretárom organizácie Horstom Lichtnerom skontrolovala všetky oblasti dôležité pre organizáciu majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Tie sa v Bratislave a Košiciach uskutočnia od 10. do 26. mája.

Počas dvoch kontrolných dní navštívili zástupcovia IIHF arény v oboch mestách. "Aktuálne ešte riešime záležitosti ohľadom rozmiestnenia niekoľkých priestorov v Košiciach, ale IIHF nás pochválila, že je všetko vo veľmi dobrom stave," prezradila riaditeľka komunikácie svetového šampionátu Michaela Grendelová.

Počas návštevy na Slovensku riešila delegácia IIHF aj záležitosti týkajúce sa marketingu či bezpečnosti v bratislavskej hale. Medzinárodná hokejová federácia v súvislosti s tým apeluje na mesto Bratislava, aby do šampionátu vymenilo osvetlenie na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, aby bolo možné uskutočniť predzápasovú svetelnú šou. "Rokovania s mestom stále prebiehajú a dúfame, že to dopadne dobre," ozrejmila Grendelová.

Zástupcovia IIHF v Košiciach skontrolovali vymenené mantinely, v Bratislave si pozreli súčasný stav štadióna. "V Bratislave boli spokojní s rozmiestnením jednotlivých zón v hale," informovala riaditeľka komunikácie svetového šampionátu.

V nasledujúcich dvoch mesiacoch budú na Slovensku prebiehať už len čiastkové kontroly zo strany IIHF. "Ďalej pokračujeme v práci a sme so zástupcami medzinárodnej federácie v dennom kontakte," dodala Grendelová.

Viac o téme: Michaela Grendelová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Pavel Neubauer
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články