Zreľák o zmenách v tíme a o Mintálovi: Marek je pre všetkých rešpektovaná osoba

Adam Zreľák (vľavo) v zápase proti Dortmundu
Adam Zreľák (vľavo) v zápase proti Dortmundu

BRATISLAVA - Slovenský futbalista Adam Zreľák nemá tohto roku v Norimbergu najľahšiu úlohu. V nemeckej I. bundeslige bojuje jeho tím o záchranu, keďže sa nachádza na poslednej 18. priečke so ziskom 13 bodov. Bavorské mužstvo nastrieľalo v sezóne 2018/2019 iba 17 ligových gólov a má najhorší útok v súťaži. Dvadsaťštyriročný krídelník zo Starej Ľubovne bol pri dvoch presných zásahoch. Zreľák verí, že k presnejšej muške mu môže dopomôcť aj nový asistent trénera v Norimbergu Marek Mintál, ktorý s hlavným koučom Borisom Schommersom nahradili v bavorskom mužstve Michaela Köllnera. Pri ich premiére vybojoval tento tím v pondelok cennú domácu remízu proti lídrovi Borussii Dortmund (0:0).

"Zmena prišla vhod a v správny čas. Pre mňa je výhoda aj to, že na lavičke je aj Marek. Poznám sa s ním už dlhšie a v klube je rešpektovaná osoba. Rovnako pozitívne ho vnímajú aj ostatní chalani v šatni. V tréningoch pociťujem väčší impulz a pracujeme ešte usilovnejšie ako doteraz. Navyše sa Mintál osobitne venuje aj nám útočníkom a má s nami zvlášť tréningy,“ opisuje situáciu v klube Zreľák pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ). Toho v minulosti trápili viaceré zranenia. Momentálne ho skôr trápia nepresnosti v zakončeniach. "Cítim sa dobre, nemám žiadne zdravotné problémy, len musím dávať viac gólov. Nejaké som aj pridal, len neplatili pre ofsajd,“ skonštatovalo s úsmevom norimberské číslo 11.

Reprezentant SR verí, že v Norimbergu sa pod novým trénerom Schommersom a jeho asistentom Mintálom môže zlepšiť aj nepriaznivá situácia v tabuľke. "Nikto v klube nie je rád, že sme na poslednom mieste, no spodok tabuľky je tesný, stačia dva body a sme na o dve miesta vyššie. Všetko je otvorené, výmena trénera nás nakopla a verím, že sa to bude už len zlepšovať,“ povedal Zreľák pre futbalsfz.sk a dodal: "Prioritou je záchrana, žiadny zostup sa nespomína. Aj hlavy máme nastavené tak, že sa zachránime. Kvalitu na to máme, len musíme začať vyhrávať a bodovať."

Zreľák sa okrem toho teší aj na blížiacu sa kvalifikáciu na majstrovstvá Európy 2020. Slováci sa v provom zápase E-skupiny predstavia 21. marca proti Maďarom a o tri dni neskôr proti Walesu. Zreľák verí, že k nominácii do kádra mu dopomôže aj fakt, že hoci často nestrieľa góly, má potrebnú prax. "Ak ma tréner povolá, tak rád prídem a pomôžem tímu, ako len budem vedieť. Cítim sa dobre, hrávam pravidelne a mám dobrú hernú prax, čo je pre mňa dôležité. Sú to kvalitní súperi, obaja to ukázali počas posledných majstrovstiev Európy, kde Maďari aj Walesania hrali. S Maďarskom to bude aj susedské derby a fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Verím, že nás prídu podporiť plné tribúny. Potom hráme vo Walese, ktorý reprezentuje jeden z najlepších svetových hráčov Gareth Bale. Ani proti ním nás nečaká nič ľahké. Dúfam, že vstup do kvalifikácie bude pre nás úspešný," skonštatoval Zreľák.


Tagy: 1. FC Norimberg Adam Zreľák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
fcn.de

DISKUSIA