VIDEO Real vyhral vďaka dvom premeneným penaltám, Morata a Saúl zariadili triumf Atlética

hráči Realu sa tešia po strelenom gólehráči Realu sa tešia po strelenom góle Zdroj: SITA/AP - Alberto Saiz

MADRID - Futbalisti Atlética Madrid zvíťazili nad Villarrealom 2:0 v nedeľňajšom stretnutí 25. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy. Los Colchoneros sa ujali vedenia už v prvom polčase zásluhou Álvara Moratu, krátko pred koncom stretnutia pridal poistku Saúl Ňíguez.

Real Madrid tiež získal tri body, keď na pôde Levante triumfoval 2:1. "Biely balet" strelil oba góly z pokutového kopu - z bieleho bodu sa nemýlili Karim Benzema a Gareth Bale. Real je v tabuľke tretí iba dva body za Atléticom Madrid.

Valencia remizovala na ihrisku Leganés 1:1 a stratila dôležité body v boji o účasť v európskych pohároch. Skóre stretnutia v polovici prvého polčasu otvoril hosťujúci Geoffrey Kondogbia, no krátko pred koncom riadneho hracieho času domácim zabezpečil bod vyrovnávajúcim gólom dánsky reprezentant Martin Braithwaite. Zaujímavosťou je, že pre "netopierov" z Valencie to bola už štvrtá ligová remíza v rade a pätnásta v doterajšom priebehu súťaže.

Levante - Real Madrid 1:2 (0:1)
Góly: 60. Roger - 43. Benzema (z pok. kopu), 78. Bale (z pok. kopu), ČK: 89. Rochina po druhej ŽK (mimo ihriska) - 86. Nacho po druhej ŽK

Viac o téme: Atlético Madrid Levante Real Madrid CF