Zidane späť v Reale? Exkouč bieleho baletu dostal ponuku od prezidenta

Zinedine Zidane a Florentino PérezZinedine Zidane a Florentino Pérez Zdroj: SITA

MADRID - Prezident španielskeho futbalového klubu Real Madrid Florentino Pérez údajne ponúkol Francúzovi Zinedinovi Zidanovi možnosť vrátiť sa na lavičku "bieleho baletu". Referuje o tom tamojšia televízna stanica La Sexta. Podľa nej by dokonca ešte pred nedeľňajším ligovým zápasom vo Valladolide mohlo dôjsť k odvolaniu súčasného kouča Realu Santiaga Solariho.

Zidane bol trénerom madridského A-mužstva od 4. januára 2016 do 31. mája 2018, keď nečakane rezignoval na svoj post. Podľa španielskych médií spôsobil Francúzov koniec v pozícii trénera Realu rozdielny pohľad na prestavbu a posilnenie mužstva. Zidane cítil, že tím sa nasýtil úspechmi a požadoval výraznejšie "okysličenie" hráčskeho kádra, s čím Pérez nesúhlasil, a tak sa ich cesty rozišli. Fanúšikovia "Los Blancos" prezidentovi klubu vyčítajú aj to, že okrem Zidana povolil aj odchod v tom čase najlepšieho hráča sveta Cristiana Ronalda, ktorého produktivita mužstvu v tejto sezóne chýba.

Zidane počas pôsobenia v Reale s tímom trikrát po sebe vyhral Ligu majstrov a dovedna získal deväť trofejí. Podľa TV La Sexta 46-ročný rodák z Marseille odmietol Pérezov návrh prevziať Real okamžite, je však naklonený vrátiť sa po skončení tejto sezóny s tým, že by mu vedenie klubu poskytlo väčšie právomoci pri skladaní mužstva. Podľa uvedeného zdroja má byť druhým adeptom na post trénera Realu ďalší niekdajší kouč "pusiniek" - Portugalčan José Mourinho. Pre Péreza je však voľbou číslo jeden Zidane, ktorému je pripravený dať "voľnú ruku", čo sa týka príchodov a odchodov hráčov.

Real Madrid po úspešných rokoch zažíva nevydarenú sezónu. V uplynulých dňoch ukončil účinkovanie v Lige majstrov a Španielskom pohári, pričom zisk majstrovskej trofeje v Primera División je už iba v teoretickej rovine.

Viac o téme: Zinedine Zidane Florentino Pérez Real Madrid CF Santiago Solari
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články