VIDEO Parížania potvrdili úlohu favorita: Ich silu pocítil Dijon

Angel Di Maria oslavuje gólAngel Di Maria oslavuje gól Zdroj: SITA

DIJON - Futbalisti Paríža St. Germain zdolali v utorňajšom dueli 18. kola najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 domáci Dijon jednoznačne 4:0. Líder tabuľky mal výborný vstup do zápasu, keďže už v siedmej minúte po rohovom kope presne hlavičkoval Brazílčan Marquinhos. Náskok favorita zvýšil v 40. min najlepší mladý hráč vlaňajšieho svetového šampionátu v Rusku Kylian Mbappé a o desať minút neskôr sa strelou z priameho kopu nemýlil Ángel Di María.

Spomenutého Argentínčana štvrťhodinu pred koncom vystriedal Eric Maxim Choupo-Motting a bol to práve on, kto v nadstavenom čase uzavrel gólový účet zápasu. Zverenci Thomasa Tuchela si tak čiastočne napravili chuť po vyradení z Ligy majstrov a ligovú tabuľku vedú so 74 bodmi a 17-bodovým náskokom pred druhým Lille.

Výsledok utorňajšieho dohrávaného stretnutia 18. kola najvyššej francúzskej futbalovej súťaže Ligue 1:

Dijon - Paríž St. Germain 0:4 (0:2)
Góly: 7. Marquinhos, 40. Mbappé, 50. Di María, 90.+ Choupo-Moting

Viac o téme: Paríž St. Germain