Guľa oznámil nomináciu slovenskej dvadsaťjednotky: V tíme až päť nováčikov a šesť legionárov

Adrian Guľa
Adrian Guľa

BRATISLAVA - Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Adrián Guľa povolal na prípravné stretnutia proti Grécku "21" (22. marca v Žiline) a Nórsku "20" (26. marca v Dunajskej Strede) dovedna 24 hráčov. Až osemnásť nominovaných je z najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy. V tíme sú však aj legionári - brankár "juniorky" Manchestru United Alex Fojtíček, stredopoliar Martin Adamec z poľskej Jagiellonie Bialystok či útočník Ľubomír Tupta z talianskeho druholigového klubu Hellas Verona. Kouč SR "21" verí, že aj tieto zápasy preveria hráčov pred blížiacou sa kvalifikáciou o postup na ME 2021 tejto vekovej kategórie v Maďarsku a Slovinsku.

"Vývin mladých hráčov môže byť raketový, preto sme sa snažili mať široké portfólio rovnako, ako počas zimnej prípravy v Turecku. Celkovo máme v tíme až päť nováčikov a šesť legionárov. Zaujímavý je pre nás Filip Vaško, ktorý pravidelne nastupuje za mládežnícky tím v talianskom Udinese Calcio. Uvidíme, ako zapadne Jakub Švec zo Zlatých Moraviec a rovnako si pozornosť zaslúži aj Samuel Dancák z Dukly Praha. Martin Bednár z Dunajskej Stredy síce laboroval so zranením, ale rozhodli sme sa ho povolať. Sledujeme aj výkony Matúša Vojtka, ktorý nastupuje na ľavom kraji obrany v Michalovciach. Do kvalifikácie, ktorá z nášho pohľadu odštartuje v septembri, chceme nastúpiť s čo najsilnejším mužstvom," povedal Guľa na stredajšej tlačovej konferencii.

Lodivod slovenskej "dvadsaťjednotky" sa teší predovšetkým na meranie síl proti Nórsku, ktoré si zahrá aj na tohtoročných MS do 20 rokov v Poľsku (23. 5. - 13. 6.). "Musíme sa zamerať na vlastné silné stránky a vychádzať napríklad aj zo zimného zápasu proti juniorke Fenerbahce Istanbul (1:0). Nóri si zahrajú na svetovom šampionáte a je to kvalitatívne výborný súper. Dôležité bude určite to, ako sa budeme prezentovať," skonštatoval Guľa.

Zároveň doplnil, že ho teší množstvo priestoru, ktorý dostávajú mladí hráči aj v domácej súťaži: "Pre nás je skvelé, že máme toľko chlapcov vo Fortuna lige a najmä takých, ktorí pravidelne hrávajú. Dáva im to strašne veľa. Pre žiaden klub totiž nie je jednoduchá voľba nasadiť mladého hráča do zápasu akejkoľvek dôležitosti. Kvalifikácia na ME 2021 potrvá takmer dva roky a aj viacerí futbalisti, ktorí sú teraz náhradníci, môžu byť neskôr ťažiskoví hráči."

Nominácia slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov na prípravné zápasy proti Grécku "21" (22. marca v Žiline) a Nórsku "20" (26. marca v Dunajskej Strede):

Brankári: Alex Fojtíček (Manchester United/Angl.), Martin Vantruba (FK Železiarne Podbrezová), Samuel Petráš (MŠK Žilina)

Obrancovia: Dominik Špiriak (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Vladimír Majdán (MŠK Žilina), Martin Šulek (AS Trenčín), Matej Oravec (FK Železiarne Podbrezová), Martin Bednár (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Filip Vaško (Udinese Calcio/Tal.), Branislav Sluka (MŠK Žilina), Matúš Vojtko (MFK Zemplín Michalovce), Samuel Dancák (Dukla Praha/ČR), Milan Kvocera (AS Trenčín), Matúš Kmeť (MFK Ružomberok), Michal Tomič (MŠK Žilina)

Stredopoliari: Peter Pokorný (FC Liefering/Rak.), Martin Adamec (Jagiellonia Bialystok/Poľ.), Jozef Špyrka (FK Železiarne Podbrezová), Christián Herc (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Peter Kolesár (MFK Zemplín Michalovce), Jakub Švec (FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble)

Útočníci: Róbert Boženík (MŠK Žilina), Ľubomír Tupta (Hellas Verona/Tal.), Dávid Strelec (ŠK Slovan Bratislava)

Náhradníci: Frederik Valach (FC Petržalka), Denis Chudý (AS Trenčín), Adrián Slančík (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Kristián Vallo (MŠK Žilina), Alex Holub (MFK Ružomberok), Matej Moško (MŠK Žilina), Andrej Štrba (FK Inter Bratislava), Denis Petro (MFK Zemplín Michalovce), Samuel Kozlovský (FC Petržalka), Alexander Mojžiš (FK Železiarne Podbrezová), Filip Blažek (MFK Skalica), Martin Gamboš (MŠK Žilina), Adam Brenkus (MFK Ružomberok), Filip Halgoš (FK Železiarne Podbrezová), Marek Fábry (FC Nitra), Tomáš Bobček (MFK Ružomberok), Denis Baumgartner (FC DAC 1904 Dunajská Streda), Péter Varga (Gyirmót SE/Maď.)


Tagy: Slovensko Adrián Guľa

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Pavol Zachar

DISKUSIA