Depay bol hviezdou večera pri víťazstve Holandska: Keď dáte dva góly, chcete dať aj tretí

Memphis Depay v zápase proti Bielorusku
Memphis Depay v zápase proti Bielorusku

AMSTERDAM - Holandský futbalista Memphis Depay sa stal hviezdou úvodného kvalifikačného duelu svojho tímu v rámci C-skupiny o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy. Na presvedčivom domácom víťazstve "tulipánov" nad Bielorusmi 4:0 sa podieľal dvoma presnými zásahmi a ďalšími dvoma gólovými prihrávkami. Dvadsaťpäťročný útočník aj vďaka tomu dal zabudnúť na svoje slabšie obdobie vo francúzskom klube Olympique Lyon, kde sa v ostatných stretnutiach nedostal do základnej jedenástky. V národnom drese sa hneď v prvom kvalifikačnom zápase presadil už po 49 sekundách hry.

"Pokiaľ máte taký skvelý začiatok, zvyšok je pre vás jednoduchší. Už pred vstupom na ihrisko sme si hovorili, že prvý gól chceme dať do desiatej minúty. Samozrejme, na to potrebujete aj trochu šťastia," uviedol po zápase Depay, ktorého cituje web goal.com. Ten istý hráč skóroval aj v 55. min z nariadeného pokutového kopu a dosiahol svoj štrnásty, resp. pätnásty reprezentačný gól. Stal sa tak vo veku 25 rokov a 36 dní druhým najmladším Holanďanom, ktorý dosiahol túto métu. Držiteľom rekordu je Patrick Kluivert (22 rokov, 339 dní). "Keď dáte dva góly, chcete dať aj tretí, ale schovám si ho radšej na iné príležitosti," doplnil Depay, ktorého výkon označil za kvalitný aj tréner "oranjes" Ronald Koeman.

"Videli ste sami, čo dokáže na ihrisku, aj keď až tak často nehráva. Je pre náš tím dôležitý," skonštatoval po zápase Koeman, ktorý v zápase proti Bielorusku oslávil 56. narodeniny najvyššou výhrou od momentu, keď prevzal holandskú reprezentáciu.


Tagy: Holandsko Memphis Depay

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Peter Dejong; Video: hoofoot.com

DISKUSIA