Presvedčivý vstup ako z knihy kúziel Harryho Pottera: Súperovi nedali dýchať, výprask!

Radujúci sa hráči Interu Bratislava
Radujúci sa hráči Interu Bratislava

BRATISLAVA - Basketbalisti Interu Bratislava zvládli prvé štvrťfinále play-off Slovenskej basketbalovej ligy mužov Eurovia SBL 2018/2019, keď na domácej palubovke zdolali hráčov Spišskej Novej Vsi presvedčivo 109:65.

Vlaňajší neúspešní finalisti súťaže nadviazali na vzájomné duely zo základnej časti, v ktorej uspeli nad Spišiakmi vo všetkých štyroch dueloch. Druhý štvrťfinálový duel sa uskutoční v stredu 10. apríla o 18.00 h v Spišskej Novej Vsi.

Najlepším strelcom zápasu bol s 21 bodmi Američan Arik Smith z Interu Bratislava. Za hostí zaznamenal Kanaďan Adam Presutti 19 bodov. "Súperovi nedovolili útočný doskok, taksito sme nedovolili ľahké body z tranzície - to je kľúč k Spišskej. Musím gratulovať chlapcom, aj lavička reagovala výborne. Nemali sme Bulatoviča, Mrviš odohral výborne v úlohe "playmakera". A tým to je. Ale prvý zápas sa skončil, ideme sa pripraviť na ďalší, ktorý bude určite iný. V play off je to vždy tak, že každý zápas býva iný a my vieme, čo nás čaká v Spišskej," povedal po stretnutí tréner Interu Aramis Naglič, cituje ho portál basketliga.sk.

Slovák Andrej Kuffa nefiguroval v základnej päťke domácich, dokázal aj tak zaťažiť konto hostí 13 bodmi. "K zápasu sme pristúpili oveľa zodpovednejšie. V predošlom vzájomnom stretnutí to bolo také, že sme sa nevedeli dočkať play-off. Konečne je tu a konečne to vyzeralo tak, ako to vyzerať má. Sme radi, že sme vyhrali takým rozdielom, ale v Spišskej to bude iný zápas a my sa naň musíme koncentrovať," uviedol Kuffa, cituje ho portál basketliga.sk.

Hostia vedeli, že ich v Bratislave nečaká ľahká úloha. Nedokázali nadviazať sa statočný výkon spred viac ako týždňa, kedy v rámci základnej časti uhrali na Pasienkoch prijateľnú prehru 73:87. "Nie je veľmi čo hodnotiť, skóre hovorí jasnou rečou. Samozrejme, v play off sa už nehrá na to, či je víťazstvo také alebo také. Je to jeden bod, hrá sa na tri víťazné zápasy. Inter na nás nastúpil v úplne inom rozložení ako minulý týždeň. Hral vynikajúco, omnoho, ale omnoho, rýchlejšie. Hral agresívnu obranu. My sme nemali na jeho polovici miesto, absolútne vytláčal našich krídelníkov z pozícií. Interisti boli na nás vynikajúco pripravení a tá rýchlosť, v akej hrali, bola pre nás neúnosná," dodal tréner Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta, cituje ho portál basketliga.sk.


Tagy: Spišská Nová Ves BK Inter Bratislava

Zdroj:
SITA
Foto:
Facebook/Inter Bratislava

DISKUSIA