VIDEO Na Paríž-Roubaix vyhral nezlomný bojovník: Spomínate si na toto desivé zranenie?

Belgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step sa teší z triumfu na 117. ročníku Paríž - RoubaixBelgičan Philippe Gilbert z tímu Quick Step sa teší z triumfu na 117. ročníku Paríž - Roubaix Zdroj: TASR/AP/Michel Spingler

Roubaix - Belgičan Philippe Gilbert z tímu Deceuninck - Quick Step sa stal víťazom 117. ročníka cyklistických pretekov Paríž-Roubaix, podľa mnohých najslávnejšej a najnáročnejšej monumentálnej klasiky zaradenej do kalendára WorldTour. Gilbert v záverečnom súboji dvojice v úniku na velodróme v Roubaix zdolal Nemca Nilsa Politta (Kaťuša-Alpecin).

"Je to pre mňa veľmi špeciálne víťazstvo. Považoval som ako bonus fakt, že som mohol vôbec štartovať v tomto nabitom klasikárskom tíme. Mnoho ľudí mi neverilo, tvrdili o mne, že toto nie sú preteky, na ktorých by som mohol uspieť. Som o to šťastnejší, že som dokázal, že dlažobné kocky sú aj mojou silnou stránkou," uviedol Philippe Gilbert pre Eurosport. Už 36-ročný Belgičan si pripísal 75. triumf profikariéry na ceste a piaty na monumentálnej klasike.

 

V jeho zbierke sú dve víťazstvá na Okolo Lombardska (2009, 2010) a po jednom triumfe na Liége-Bastogne-Liége (2011), Okolo Flámska (2017) a Paríž-Roubaix (2019). Že je to veľký bojovník ukázal všetkým už počas minuloročného Tour de France, keď mal po desivom páde nohu znetvorenú na nepoznanie! Napriek tomu ešte s bolesťami odjazdil ďalších 60 kilometrov. 

 

 

When you have a broken knee cap and decide to keep going for another 60km

Príspevok, ktorý zdieľa Philippe Gilbert (@philippegilbertofficial),

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4
Viac o téme: Philippe Gilbert Paríž - Roubaix
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Michel Spingler
  • Zdroj: SITA, športky

Súvisiace články