Debutant Koch neveril do poslednej chvíle: V zápasoch pôjdem na sto percent

Patrik Koch
Patrik Koch

KOŠICE - Záverečná selekcia v reprezentácii Slovenska pre majstrovstvá sveta v hokeji dopadla dobre pre mladého obrancu Patrika Kocha. V tíme sa udržal aj na úkor zraneného Mária Grmana, hoci podľa vlastných slov do poslednej chvíle netušil, či zostane alebo sa bude baliť domov.

"Pokiaľ nemám niečo potvrdené, neverím tomu. Do poslednej chvíle som teda nevedel, ako to dopadne," rozhovoril sa pred novinármi 22-ročný obranca HC Košice po stredajšom tréningu slovenského tímu. "Keď som sa dozvedel, že zostávam, prežíval som veľkú radosť. Už sa neviem dočkať, kedy to celé vypukne. Teším sa na každý zápas, pôjdem naplno," doplnil Koch.

Rodák z Malaciek ešte vlani odohral niekoľko zápasov aj v prvoligovom Prešove. V tejto sezóne sa v 55 zápasoch v drese HC Košice prezentoval 17 bodmi (4+13) a po štvrťfinálovej rozlúčke po vyradení s Popradom veľmi neveril, že by jeho sezóna mohla pokračovať v reprezentačnom tíme. Na prvý zraz a úvodný prípravný súboj proti Švédsku ani nedostal pozvánku, neskôr si ho však tréneri vyžiadali a v tíme "prežil" všetky tri selekcie pred MS 2019.

"Keď som prvýkrát ani nebol nominovaný, veľmi som s tým nepočítal. Na druhom zraze som však už bol a zacítil som príležitosť. Šiel som od zápasu k zápasu a zbytočne sa nestresoval. Majstrovstvá sveta sú pre mňa veľká výzva. V zápasoch pôjdem na sto percent," dodal Koch, pre ktorého to bude premiéra na podujatí najvyššieho rangu medzi dospelými.

V tíme Craiga Ramsayho zostal aj útočník Dávid Buc, ktorý si debut na MS v najcennejšom drese "odbil" vlani v Dánsku. Vo veku 32 rokov sa však dočkal aj šampionátu na domácom ľade. Pravdepodobne bude hrať centra vo štvrtom útoku. "Teším sa, že sa to takto skončilo. Čo od seba očakávam? Budem robiť to, čo mi povedia tréneri. Predpokladám, že budem chodiť aj na oslabenia," skonštatoval Buc.

Medzi šťastnými hráčmi, ktorí zostali v tíme, je aj útočník Tomáš Zigo. Pred pár týždňami sa stal s Banskou Bystricou slovenským majstrom a teraz si predĺži sezónu účasťou na majstrovstvách sveta, jeho druhých v kariére. "Som rád, že to vyšlo a oznámili mi dobrú správu. Bol som trochu nervózny, veď ide o domáce majstrovstvá sveta. V príprave boli viacerí hráči dlhšie ako ja, ale nakoniec vybrali aj mňa. Svoju pozíciu v tíme zatiaľ nepoznám," odpovedal Zigo na novinárske otázky. Pri zmienke o ostrom piatkovom vstupe do turnaja proti Američanom sa len pousmial. "Dobre korčuľujú, sú zruční a hrajú v ich tíme najlepší hráči z NHL. Čo k tomu viac dodať... A vlastne ani neviem, či budem vôbec hrať," dodal Zigo.


Tagy: Slovensko Tomáš Zigo Patrik Koch

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR - Henrich Mišovič

DISKUSIA