Fanúšikovia sa ostro obuli do rakúskeho rozhodcu: Zarezal nás druhýkrát! Pošlite ho domov

Manuel Nikolic neodpískal jasný faul na Dávida Buca
Manuel Nikolic neodpískal jasný faul na Dávida Buca

KOŠICE - Celé Slovensko je sklamané z nešťastnej prehry nad Kanadou 5:6. Hokejoví reprezentanti pocítili športovú krutosť, keď inkasovali gól doslova v poslednej sekunde zápasu. Na koho sú však fanúšikovia najviac nahnevaní, je rakúsky rozhodca Manuel Nikolic.

Doposiaľ najlepší zápas na hokejovom šampionáte zatienili niektoré sporné verdikty práve rakúskeho rozhodcu, no najviac vzplanuli vášne v závere stretnutia, keď bolo skóre nerozhodné (pozn. 5:5) a Slováci hrali v oslabení, ktoré nám bolo osudné.


Tridsať sekúnd pred koncom duelu sa nám v oslabení podarilo vyniesť puk do útočného pásma, kde bol jasne faulovaný Dávid Buc, ale rozhodca nič nepískal, nato nasledoval gól v poslednej sekunde. Tento moment pobúril všetkých fanúšikov na Slovensku. Dokonca aj najskúsenejší reprezentant Ladislav Nagy po zápase povedal: "Dúfam, že aj rozhodcovia dostanú nejaké sankcie, pretože Buc dostal jasný krosček a nič. Som zvedavý, ako to budú riešiť."

Búrlivé diskusie sa rozpútali aj na sociálnych sieťach, kde slovenskí hokejoví nadšenci kritizujú verdikt rakúskeho rozhodcu. "Poškodil nás aj v zápase s Fínskom a tak isto aj s Kanadou!!" napísal nahnevaný fanúšik a k nemu sa pridali ďalší: "Komisia rozhodcov, pošlite domov pána Nikolica. Tento rozhodca tam nemá čo pískať, lebo zle vidí." 

"To je otras títo rozhodcovia, niečo neuveriteľné. Ja neverím, že takto otrasní rozhodcovia môžu takýmto spôsobom pískať MS v hokeji a navyše domácemu tímu!"
napísal ďalší nespokojný priaznivec slovenského hokeja. Takéto a ešte dokonca tvrdšie komentáre momentálne pohlcujú facebook. Fanúšikovia vyzývajú aj Slovenský hokejový zväz, aby voči tomuto verdiktu konal, prípadne žiadal sankcie pre rozhodcov.

Slováci majú v utorok voľný deň, v stredu 15. mája o 20.15 ich čaká štvrtý duel s Nemeckom. Kanaďania si užijú ešte o jeden deň voľna navyše, vo štvrtok 16. mája si zmerajú sily s Francúzskom (16.15).

Atmosféra pred parádnym zápasom s Kanadou


Tagy: Slovensko Kanada MS v hokeji 2019 Manuel Nikolic

Zdroj:
športky
Foto:
Profimedia/TASR

DISKUSIA