VIDEO Sagan o chaotickej záverečnej etape v Kalifornii: Mal som dobrú pozíciu, ale...

Peter Sagan
Peter Sagan

PASADENA - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil druhé miesto v záverečnej siedmej etape pretekov Okolo Kalifornie. Po 126 kilometroch zo Santa Clarity do Pasadeny finišoval v špurte jedine za víťazným Holanďanom Ceesom Bolom (Sunweb), tretí bol Belgičan Jasper Phillipsen (SAE Team Emirates).

Celkovým víťazom sa stal Slovinec Tadej Pogačar vo farbách SAE Team Emirates o šestnásť sekúnd pred Sergiom Andresom Higuitom z Kolumbie (EF Education First), o ďalšiu sekundu zaostal na konečnej tretej priečke Dán Kasper Asgreen (Deceuninck-QuickStep). P. Sagan sa v bodovacej súťaži umiestnil na druhej pozícii so ziskom 36 bodov, o štyri nestačil na Asgreena, celkovo mu patrila 79. priečka s odstupom 1:04:14 hodiny na Pogačara.

Ďalší Slováci a tímoví kolegovia Sagana skončili v siedmej etape hlbšie, Erik Baška na 102. a Juraj Sagan na 107. mieste mali manko 15:11 minúty. Celkovo J. Sagan obsadil 73. (+59:50) a Baška 108. priečku (+1:39:25).

"Bola to chaotická etapa, veľa sa útočilo, v pelotóne bolo mnoho pohybu a únikov. V závere to bolo náročné, ale napokon sa hlavné pole dostalo do posledného kola na špurt. Mal som dobrú pozíciu, na konci som však zrejme neskoro zareagoval na Bola. Môžeme byť spokojní s našimi výkonmi, čo sa týka mňa i tímu. Získali sme víťazstvo, dve pódiové umiestnenia a celý týždeň sme odvádzali výbornú prácu," uviedol trojnásobný majster sveta na webe bora-hansgrohe.com.

K záveru 7. etapy aj celkovému vystúpeniu tímu sa vyjadril aj slovenský športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Ján Valach. "Daniel Oss, Oscar Gatto a Juraj Sagan pracovali pre Petra. Neskôr dostal Juraj defekt a v závere nemohol byť vpredu. Peter predviedol dobrý šprint a bolo z toho druhé miesto. Celkovo môžeme byť spokojní s tým, čo sme dosiahli na tohtoročných pretekoch. Máme za sebou jednu z najťažších edícií Kalifornie s dlhými etapami a množstvom stúpaní. Peter Sagan dosiahol jedno etapové víťazstvo, Felix Grossschartner a Maximilian Schachmann skončili v prvej desiatke celkového poradia a celý tím odvádzal dobrú prácu v každej etape."


Tagy: Peter Sagan Okolo Kalifornie

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
VeloImages - Bora Hansgrohe

DISKUSIA