Majstrovstvá sveta zamiešali rebríčkom IIHF: Takto je na tom po domácom šampionáte Slovensko

Na snímke Ladislav Nagy (Slovensko) v zápase základnej A-skupiny Slovensko – DánskoNa snímke Ladislav Nagy (Slovensko) v zápase základnej A-skupiny Slovensko – Dánsko Zdroj: TASR – František Iván

BRATISLAVA - Slovenskej hokejovej reprezentácii patrí 9. miesto so ziskom 3040 bodov v rebríčku Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) po skončení sezóny 2018/2019. Slováci za ôsmymi Švajčiarmi zaostávajú o priepastných 285 bodov, pred desiatymi Lotyšmi majú náskok 15 bodov. Menej ako sto bodov za Slovákmi zaostávajú aj Nóri (3005).

Po MS 2018 patrila tímu SR desiata pozícia, deviatou priečkou na domácom šampionáte sa dostal pred Nórov, tí klesli aj za Lotyšov. Na vedúcej priečke renkingu sú rovnako ako po predchádzajúcej sezóne hokejisti Kanady, druhá priečka patrí úradujúcim olympijským šampiónom Rusom. Na tretiu priečku sa dostali noví svetoví šampióni Fíni, nasledujú Švédi, Česi a Američania.

Po svetovom šampionáte na Slovensku sa rebríček uzavrel smerom k udeľovaniu miesteniek na zimné olympijské hry 2022 do čínskeho Pekingu. Dostalo ich prvých osem tímov v poradí, deviata pripadla domácej Číne. O zvyšné tri sa bude hrať v kvalifikácii. Znamená to, že Slovensko bude o ZOH bojovať v auguste 2020 na domácom turnaji s výbermi Bieloruska, Rakúska a postupujúcim tímom z predchádzajúcej kvalifikačnej fázy.

Viac o téme: Slovensko IIHF
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR – František Iván
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články