VIDEO Bláznivé oslavy v Helsinkách: Fanúšikovia sa kúpali vo fontáne či liezli na žeriav!

Fínske oslavy titulu v uliciach Helsínk
Fínske oslavy titulu v uliciach Helsínk

HELSINKI - Stovky Fínov vyšli v noci z nedele na pondelok do ulíc hlavného mesta Helsinki, aby spoločne oslávili titul majstrov sveta v hokeji. Mávanie štátnymi vlajkami, trúbenie automobilov a hlasné pokriky sprevádzali horúčku nedeľňajšej noci v Helsinkách.

Niektorí odvážlivci posilnení alkoholom sa dokonca odvážili vyliezť na niekoľkometrový žeriav nad jednou z centrálnych ulíc mesta. Informuje o tom tamojší denník Italehti.

"To sme my, Fíni, takto oslavujeme. Vyjdeme do ulíc a spievame. A nájdeme sa všade, kde sa len dá. Zatiaľ čo jeden človek schádzal zo žeriavu, ďalší už šplhal nahor," informoval Timo Viipuri, šéf helsinských policajtov. Podľa Viipuriho noc v Helsinkách bola bujará, ale väčšie neprístojnosti sa neudiali. Počas hromadných osláv len niekoľko fanúšikov utrpelo menšie zranenia.

Fínski hokejisti sa po tretí raz v histórii stali majstrami sveta, z toho druhýkrát na Slovensku. Titul spečatili finálovým triumfom nad Kanaďanmi (3:1).

 


Oslavami to žilo aj v Bratislave, kde vypukla obrovská radosť fanúšikov Suomi. Tí pred štadiónom skandovali a spievali. Oslavy trvaly do skorých ranných hodín.


Tagy: Fínsko oslavy MS v hokeji

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Markku Ulander/Lehtikuva; Video: Twitter, Športky

DISKUSIA