Oceliari hlásia ďalšiu ofenzívnu posilu: Zaujala ma vízia nových Košíc

Dalibor Bortňák
Dalibor Bortňák

KOŠICE - Vedenie slovenského hokejového klubu HC Košice sa dohodlo na zmluve s útočníkom Daliborom Bortňákom. Dvadsaťosemročný rodák z Prešova sa sťahuje k "oceliarom" z konkurenčného HK Nitra, kde strávil uplynulú sezónu. Do Košíc sa Bortňák vracia prvý raz od sezóny 2015/2016, kedy v tomto klube v rámci Tipsport ligy pôsobil naposledy.

"Zaujala ma vízia nových Košíc, s akým zámerom sa tu ide pracovať. Poznám tu veľa chlapcov, myslím, že sa môže vytvoriť veľmi dobrá partia. Rozhodoval som sa aj nad inými ponukami, vrátane odchodu do zahraničia, avšak po rozhovore so športovým manažérom Jánom Šťastným budem rád súčasť zmien, keď si aj Košice zaslúžia hrať dôstojnejšiu rolu v play-off. Myslím, že ak sa k tomuto cieľu zomkneme, spravíme dobré mužstvo a potešíme aj fanúšikov," povedal pre oficiálny klubový web Bortňák.

Hokejový center strávil zatiaľ svoje najúspešnejšie obdobie v tíme HC'05 iClinic Banská Bystrica, s ktorým sa v sezónach 2016/2017 a 2017/2018 tešil zo zisku majstrovského titulu. Okrem toho hral aj za HKM Zvolen či české mužstvo Bílí Tygři Liberec. "Hľadali sme typického silového centra, pretože tento post je pre náš tím a jeho budovanie veľmi dôležitý. Keď sa naskytla možnosť získať Dalibora, neváhal som ho osloviť a dať mu ponuku. Poznáme sa ešte zo spoločného pôsobenia v Liberci a vždy sa mi páčili jeho pracovitosť, charakter, nezlomná vytrvalosť aj jeho parametre. Navyše, z roka na rok herne rastie, preberá v tíme čoraz dôležitejšie úlohy, výsledkom čoho je, že v posledných troch rokoch hral finále slovenskej extraligy. Keďže v Košiciach už v minulosti pôsobil, nejde do celkom neznámeho prostredia. Teraz bude mať takú rolu, aby mohol nadviazať na skvelé výkony z poslednej sezóny v Nitre a bol súčasťou našej košickej cesty," povedal k jeho angažovaniu Ján Šťastný.

"Oceliari" získali svoju šiestu akvizíciu od skončenia sezóny 2018/2019. Do Steel arény okrem Bortňáka prišli ešte predtým Michal Chovan, Dávid Skokan, Branislav Rapáč, Martin Belluš a Juraj Bezúch. Košičanov v budúcej sezóne povedie aj nový tréner - Nemec Peter Dreiseitl.


Tagy: HC Košice Dalibor Bortňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
TASR
Foto:
hckosice.sk

DISKUSIA