Zimomriavky a slzy v očiach: Skutočná reklama na tenis, grécky poloboh si sype popol na hlavu

Stan Wawrinka
Stan Wawrinka

PARÍŽ - Záverečná lopta viac ako päťhodinovej bitky s gréckym tenistom Stefanom Tsitsipasom podľa víťaza Stana Wawrinku ukázala, ako veľmi tesný zápas tenisti odohrali. Keď sa Švajčiarov úder tesne okolo súpera zniesol na postrannú čiaru, ešte musel empajrový rozhodca skontrolovať stopu, aby potvrdil Wawrinkovo ​​víťazstvo. Tridsaťštyriročný Švajčiar vďaka tomu postúpil do štvrťfinále grandslamového Roland Garros.

Obaja si boli po zápase istí, že loptička bola naozaj dobrá. Wawrinka to videl aj na kurte. "Len som dúfal, že to rozhodca potvrdí. Takže som si pol sekundy nebol istý. Dnes sme videli, že len jeden centimeter môže zmeniť víťaza. On by si zaslúžil tento zápas vyhrať rovnako ako ja," povedal Wawrinka po zápase, ktoré vyhral 8: 6 v piatom sete. Bol nadšený z toho, čo na kurte dlhé hodiny predvádzal. "Ako som bojoval, ako som sa ho držal, aj keď som bol unavený, ako som začal hrať o trochu agresívnejšie,"uviedol.

Dvadsaťročný Grék mal v rozhodujúcom sete osem brejkbalov, ale ani jeden nevyužil. Celkom v zápase premárnil 22 z 27 šancí na zisk Wawrinkovho servisu. "Bol som tak veľmi blízko. Ale nehral som. Čakal som, že to niekto odohrá za mňa," ľutoval Tsitsipas, ktorý prežíval obrovské ​​sklamanie. Vyše päť hodín sa na kurte bil o každú loptu, ale odišiel porazený. "Je to tá najhoršia vec v tenise. Vôbec najhorší pocit, aký môže byť. Nechceli by ste byť na mojom mieste," vykladal.

Krásna satisfakcia pre Wawrinku

Naopak Wawrinka sa práve kvôli takým zápasom, ako bol ten dnešný, vracal po operáciách kolena, ktoré ho pripravili o druhú polovicu roka 2017. "Milujem a užívam si hrať pred ľuďmi, hrať na tých najväčších turnajoch, aké môžu byť. Dnes to bolo naozaj výnimočné," povedal po prvom postupe do štvrťfinále grandslamu od Roland Garros 2017.

V roku 2015 parížsky grandslam vyhral a vtedy sa vo štvrťfinále stretol s krajanom Rogerom Federerom. Teraz na seba švajčiarski tridsiatnici narazia znova. "Veľakrát som ho v živote neporazil, ale raz to bolo tu, takže si na to spomínam. Bude to veľká výzva. Musím poriadne zregenerovať. Som čoraz starší, čo nepomôže tomu, aby som bol v utorok pripravený," premýšľal Wawrinka. Federer v dnešnom osemfinále s Argentínčanom Leonardom Mayerom nestrávil na kurte ani dve hodiny.


Tagy: Roland Garros Roger Federer Stan Wawrinka Stefanos Tsitsipas

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA