VIDEO Jurčo hrdinom Charlottu vo finále o Calderov pohár: Rozhodujúcim gólom vyrovnal sériu!

Tomáš JurčoTomáš Jurčo Zdroj: twitter - Charlotte Checkers

CHARLOTTE - Hokejisti Charlotte Checkers zvíťazili v druhom zápase finálovej série play-off o Calderov pohár v zámorskej AHL. V nedeľňajšom súboji zdolali Chicago Wolves na domácom ľade 5:3 a vyrovnali stav série na 1:1. Hráči rezervného tímu Caroliny Hurricanes v stretnutí viedli 1:0 aj 3:1, ale hostia v oboch prípadoch vyrovnali. Rozdielový gól prišiel v 39. minúte, keď slovenský útočník Tomáš Jurčo skóroval po prihrávke Čecha Martina Nečasa. Triumf Checkers spečatil v záverečnej tretine strelou do prázdnej bránky Andrew Poturalski.

Košický rodák Jurčo bol najaktívnejším strelcom nedeľňajšieho zápasu, súperovho brankára ohrozil až deviatimi pokusmi. "Bola to pre mňa úľava, že som strelil gól. V ostatných zápasoch som mal veľa šancí, ktoré som nedokázal premeniť. Oproti prvému duelu série sme hrali trochu tvrdšie a poctivo sme pracovali. Je to šport, niekedy robíte rovnaké veci a nemá to rovnaký účinok. Tentoraz nám to vyšlo, sme šťastní a potrebujeme v týchto výkonoch pokračovať," povedal pre oficiálny klubový web 26-ročný útočník, ktorý má vo vyraďovacej fáze vynikajúcu bilanciu. V 15 súbojoch nazbieral 15 bodov (7+8).

Ďalší duel finálovej série hranej na štyri víťazstvá je na programe v stredu 5. júna na klzisku Chicaga. Ak by Jurčo so Charlotte vo finále uspel, mohol by sa stať prvým Slovákom, ktorý získa dvakrát Calderov pohár.