VIDEO Obrovský smútok v kabíne Bostonu: Najťažšia prehra v kariére, vyhlásil Krejčí

David Krejčí
David Krejčí

BOSTON - Za najťažšiu porážku v kariére označil útočník David Krejčí neúspech vo finále Stanleyho pohára. Hokejisti Bostonu podľahli doma v rozhodujúcom siedmom dueli finále play off NHL St. Louis 1:4 a druhýkrát za sebou nezvládli záverečnú sériu sezóny.

"Cítil som, že na nás pohár čaká. Veril som mužstvu v každom zápase," povedal novinárom tridsaťtriročný Krejčí, ktorý s Bostonom vyhral v roku 2011. Bruins úvodnú dvadsaťminútovku prehrali 0:2 napriek tomu, že v nej Blues prestrieľali 12:4 a vytvorili si niekoľko jasných príležitostí. "Aj po prvej tretine som si myslel, že sa z toho dostaneme. Je to veľmi ťažké. Určite najťažšia prehra v kariére," uviedol Krejčí.

Rodák zo Šternberku v rokoch 2011 a 2013 na ceste do finále opanoval kanadské bodovanie vyraďovacej časti. Tento rok mu v produktivite patrilo trináste miesto vďaka 16 bodom (4 + 12) v 24 stretnutiach.

Útočníka Brada Marchanda zasiahla porážka so St. Louis viac než tá proti Chicagu pred šiestimi rokmi. Vtedy Boston v zostave s Jaromírom Jágrom prehral finále v šiestich zápasoch. "Nikdy sa cez to neprenesiem. Nespamätal som sa ani z porážky v roku 2013. Toto bolí viac. Na také chvíle nikdy nezabudnete," vyhlásil Marchand, ktorý s 23 bodmi (9 + 14) vyhral bodovania play off.

"Je to pocit prázdnoty. Sezona je dlhá. Niekto musel vyhrať a niekto prehrať, my sme sa bohužiaľ ocitli na zlej strane. Takto sme si to nepredstavovali," konštatoval tréner Bruins Bruce Cassidy.


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
youtube

DISKUSIA