Sagan rekordnú zbierku triumfov v Švajčiarsku nerozšíril: Išli sme po prvenstve a žltom drese!

Peter Sagan a Kasper Asgreen v závere druhej etapy
Peter Sagan a Kasper Asgreen v závere druhej etapy

BERN - Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe obsadil druhé miesto v nedeľnej druhej etape pretekov Okolo Švajčiarska, ktoré preňho slúžia ako generálka na Tour de France.

Zvíťazil Španiel Luis Leon Sánchez (Astana), odpútal sa v závere, hoci počas 159,6 km v okolí Langnau to vyzeralo na hromadný dojazd pelotónu. Tretí skončil Talian Matteo Trentin (Mitchelton-Scott).

Trojnásobnému majstrovi sveta patrí druhá pozícia aj v priebežnom poradí, na konte má rovnaký čas ako dánsky líder Kasper Asgreen z tímu Deceuninck-QuickStep.

Sagan nerozšíril svoju rekordnú zbierku 16 etapových víťazstiev na podujatí: "Bolo to veľmi náročné, išli sme po prvenstve a žltom drese. Tím opäť odviedol úžasnú prácu, v závere som bol v malej vedúcej skupinke a chystal som sa na špurt. Astana však dobre podporila Sáncheza a my sme príliš nespolupracovali, takže sme ho nedotiahli. Je škoda, že na žltý dres mi chýbala necelá sekunda, ale som spokojný s výkonom tímu. Som unavený, no zároveň sa cítim dobre, nasledujúce dve etapy by mi mohli vyhovovať. Nič neberiem ako samozrejmosť, odovzdáme maximum," povedal Sagan pre stránku Bora-Hansgrohe.


Tagy: Peter Sagan Okolo Švajčiarska 2019

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP - Gian Ehrenzeller; Video: SRG SSR

DISKUSIA