V NHL sa podpisoval megalomanský kontrakt: Táto výplata sa snáď ani nedá minúť!

Kevin HayesKevin Hayes Zdroj: SITA/AP

PHILADELPHIA - Americký hokejista Kevin Hayes a klub NHL Philadelphia Flyers sa dohodli na podmienkach sedemročnej zmluvy v celkovej hodnote 50 miliónov dolárov. Informoval o tom portál Sportsnet.ca, "letci" podpis kontraktu zatiaľ oficiálne nepotvrdili.

Flyers získali Hayesa na začiatku júna z Winnipegu výmenou za voľbu v 5. kole tohtoročného draftu. Dokázali si ho napokon upísať ešte pred 1. júlom, keď by sa stal neobmedzeným voľným hráčom. Dvadsaťsedemročný center si finančne polepší, v minulej sezóne poberal plat 5,175 mil. USD, nový kontrakt mu vynesie ročne v priemere 7,14 mil. dolárov. Vo Philadelphii sa stane tretím najlepšie plateným hráčom po kapitánovi Claudeovi Girouxovi (8,275 mil.) a Jakubovi Voráčkovi (8,25 mil.). Hayes odohral v základnej časti uplynulej sezóny 71 zápasov, v ktorých strelil 19 gólov a nazbieral 54 bodov. V šiestich dueloch play off si pripísal tri body.

Manažment "letcov" je v týchto dňoch mimoriadne aktívny, okrem Hayesa získal aj obrancu Justina Brauna zo San Jose. "Žralokom" zaň poslal voľbu v 2. kole tohtoročného draftu a v 3. kole budúcoročného draftu. Tridsaťdvaročný bek, ktorý má ešte rok platnú zmluvu na 3,8 milióna dolárov, si v uplynulej sezóne pripísal 16 bodov (2+14) v 78 zápasoch základnej časti a jednu asistenciu v 20 dueloch play off. Predtým Flyers získali z Washingtonu ďalšieho obrancu Matta Niskanena výmenou za Čecha Radka Gudasa.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Kevin Hayes
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články