Skvelých slovenských fanúšikov si zapamätá do konca života: Brankár Suomi reagoval na krásne gesto

Fínsky brankár Villehart Kuusamo po finále ocenil slovenských fanúšikov
Fínsky brankár Villehart Kuusamo po finále ocenil slovenských fanúšikov

KOŠICE - Silné emócie a euforickú atmosféru priniesol záverečný hvizd hokejbalového finále v košickej Steel aréne, kde slovenskí hokejbalisti tesne zdolali Fínsko a po triumfe 4:3 získali rekordné štvrté zlato po sebe. Fínom sa po zápase tlačili slzy do očí, ale emócie u nich nevyvolala len finálová prehra, ale aj úžasné košické publikum, ktoré ukázalo pravú tvár a presný opak toho, čo predviedli hokejoví fanúšikovia pri vybučaní kanadskej hymny na hokejovom šampionáte.

Zborové skandovanie divákov "Suomi, Suomi" v zaplnenej Steel Aréne a obrovský potlesk na uznanie kvalít finálového súpera poriadne zaskočil hokejbalistov porazeného finalistu. S odstupom času na krásne športové gesto skvelých slovenských fanúšikov zareagoval aj fínsky gólman Villehart Kuusamo, ktorý na Slovensko poslal jasný odkaz. "Tento moment si budem pamätať do konca života. Cez 5 tisíc slovenských fanúšikov skandovalo po finále "SUOMI". Husia koža," uviedol nadšene na sociálnej sieti. 

Aj fínsky reprezentačný obranca Taneli Marjeta po dramatickom finále len prekvapivo krútil hlavou: "Toto je neuveriteľné, nikdy som nič také nezažil. Mám husiu kožu, neskutočné, čo sa tu deje."

Tiež ďalší fínsky obranca Lauri Viitanen prežíval chvíle po finále veľmi emotívne. "Mám slzy v očiach. Naozaj. Toto je mrazivé, čo tu slovenskí diváci predviedli." Fínsky zadák si spomenul aj na nedávny svetový šampionát v hokeji, kde severania vybojovali titul. "Pozeral som to v televízii a viem, že slovenskí fanúšikovia držali palce nášmu tímu. Je to naozaj neskutočné, neviem, čo mám na to povedať," dodal Viitanen.


Tagy: Slovensko Fínsko Slovenskí hokejbalisti MS v hokejbale 2019 Villehart Kuusamo

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/Ivan Fleischer; Video: ISBHF - International Street & Ball Hockey Federation

DISKUSIA