VIDEO Bude sa Martin Ševela v jubilejnej talkšou NA DORAZ ševeliť?

Martin Ševela v relácii NA DORAZ
Martin Ševela v relácii NA DORAZ

Ani sme sa nenazdali a svetlo sveta uzrela už jubilejná, desiata talkšou NA DORAZ s Viťom Chrappom. Oslavovať budeme s futbalovým trénerom Martinom Ševelom a všetci, ktorí sú fanúšikmi čoraz populárnejšej športovej relácie určite veria, že sa v nej nebude hosť len ševeliť, teda vydávať slabý šuchotavý zvuk. Moderátor Viťo Chrappa mu to určite nedovolí a poriadne vyobracia azda najúspešnejšieho klubového trénera na Slovensku, ktorý stál pred niekoľkými rokmi pri zrode trenčianskeho futbalového zázraku a pred pár týždňami priviedol k vytúženému majstrovskému titulu aj Slovan Bratislava. Čo prezradí zo zákulisia slovenského veľkoklubu, ale aj z úspešnej trenčianskej futbalovej kuchyne v talkšou NA DORAZ, ktorej hlavným sponzorom je spoločnosť Rebuy Stars Slovensko spolu s partnermi – Vínimka, Zoznam.sk a produkčnou spoločnosťou Fart STUDIO.

Martin Ševela akoby bol pre úspechy zrodený. S kedysi legendárnym Interom Bratislava, v ktorom ako odchovanec strávil do roku 2001 najdôležitejšiu časť svojej hráčskej kariéry, získal  dva majstrovské tituly a tri triumfy v Slovenskom pohári. Krátke hráčske anabázy absolvoval v českých Drnoviciach, ale aj v Slovane Bratislava, ktorému v roku 2006 pomohol k návratu medzi slovenskú elitu. V tom čase začal kresliť kruh, ktorý sa uzavrel v roku 2017, kedy ako strojca trenčianskych úspechov, prišiel na pozíciu hlavného trénera slovenského veľkoklubu. Trénerské ostrohy získaval v Trenčíne, najprv po boku Adriána Guľu, neskôr ako asistent Ľuboša Nosického. Zlomom  v trénerskej kariére bol september 2013, kedy odkoučoval prvý zápas na lavičke Trenčína ako hlavný tréner. Už v nasledujúcej sezóne 2014/2015 priviedol svojich zverencov k zisku ceneného double, titul plus víťazstvo v pohári, čo s Trenčanmi zopakoval aj v sezóne 2015/2016 a stal sa žiadaným artiklom na slovenskom trénerskom trhu.

Prvé vohľady so Slovanom Bratislava na jeseň 2016 nedopadli dobre, o rok neskôr už zasadol na horúcu trénerskú lavičku klubu, ktorý má neustále najvyššie ambície nielen v slovenskej lige, ale túži aj po výraznejšom úspechu v európskom kontexte. Prvý krok k naplneniu týchto ambícii urobil Ševela so svojimi zverencami už pred rokom pri zisku Slovenského pohára, ďalší v nedávno skončenej sezóne, keď jednoznačným spôsobom so svojim mužstvom dokráčal k titulu majstra Slovenska. „Vážim si každý jeden. Pred každým jedným triumfom nasledovala tvrdá práca a podriadenie všetkého tomuto cieľu. Naozaj sa nedá povedať, že jeden by bol ľahší, druhý náročnejší. Treba si vážiť každý titul, ktorý sa vám podarí získať. Lebo nikdy neviete, či nebude posledný. A na druhej strane, je to ešte viac motivujúce do budúcna. Teraz je pre nás cieľom urobiť úspešný krok v pohárovej Európe,” povedal Ševela v jednom z rozhovorov tesne po zisku titulu so Slovanom šesť kôl pred koncom ligy. Ako sa cíti tréner na horúcej slovanistickej lavičke? Vníma výhrady o tom, že Slovan pri zložení mužstva vôbec nepôsobí ako slovenský tím? Ako prežíval majstrovské oslavy? Dokáže svojich zverencov priviesť v najbližších týždňoch aj k výraznejšiemu úspechu v Európe? Neláka ho ako trénera zahraničie? Ako by sa postavil k ponuke stať sa reprezentačným trénerom? A čo hovorí na to, že Trenčín, ktorý ešte prednedávnom budoval, sa zachraňoval v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži? Padnú aj tieto otázky v jubilejnej desiatej talkšou NA DORAZ? Pozrite si ju a presvedčte sa sami.        

Martin Ševela je jubilejným desiatym hosťom moderátora Viťa Chrappu v talkšou NA DORAZ. Do horúceho hosťovského kresla zasadlo doteraz niekoľko výrazných osobností nielen slovenského športu, ktoré čelili otázkam moderátora. Aj hokejista  Ľubomír Višňovský, bojovník MMA Attila Végh, tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal, šprintér Ján Volko, cyklista Peter Velits, bojovník MMA David Kozma, legenda slovenského hokeja aj hokejbalu Jozef Stümpel, motocyklista a „dakarista“ Ivan Jakeš či prvá žena v kresle, vodná slalomárka Jana Dukátová, dopriali fanúšikom športu pohľad do jeho zákulisia. Ak ho chcete spoznať, pridajte sa k tým, ktorí talkšou NA DORAZ už sledujú.


Tagy: Martin Ševela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky
Foto:
Rebuy Stars/Na Doraz; Video: Rebuy Stars/Na Doraz

DISKUSIA