Futbalové javisko opúšťa veľký hráč: Robben učinil po odchode z Bayernu ťažké rozhodnutie

Arjen Robben s trofejou Ligy majstrov
Arjen Robben s trofejou Ligy majstrov

MNÍCHOV - Holandský futbalista Arjen Robben oficiálne oznámil ukončenie hráčskej kariéry. Tridsaťšesťročný krídelník sa definitívne rozhodol "zavesiť kopačky na klinec" po tom, čo na konci uplynulej sezóny 2018/2019 odišiel z nemeckého Bayernu Mníchov. V tomto klube strávil najväčšiu časť kariéry, dres "Die Roten" si obliekal desať rokov (2009-2019).

"Rozhodol som sa ukončiť kariéru profesionálneho futbalistu," uviedol vo vyhlásení Robben, ktorý okrem bavorského veľkoklubu hrával aj za španielsky Real Madrid, anglický FC Chelsea a holandské kluby PSV Eindhoven a FC Groningen. "Je to bezpochyby najťažšie rozhodnutie, ktoré som v mojej kariére musel učiniť. Bolo to rozhodnutie, v ktorom proti sebe stáli srdce a hlava. Láska k futbalu vám dáva presvedčenie, že to stále dokážete zvládnuť, ale v skutočnosti už nie všetko funguje tak, ako keď ste mali šestnásť," doplnil Robben.

"Futbalové javisko opúšťa veľký hráč. Ďakujem za všetky fantastické chvíle a všetky zápasy, ktoré sme spolu odohrali za posledných desať rokov. Všetko dobré do budúcnosti, priateľu," napísal na twitteri Robbenov dlhoročný spoluhráč z Bayernu Mníchov Thomas Müller.

 

 

V priebehu deväťnásťročnej kariéry Robben nastúpil na klubovej scéne v 606 súťažných dueloch, v ktorých nastrieľal 210 gólov. Získal dovedna 30 klubových trofejí vrátane ôsmich prvenstiev v I. bundeslige a triumfu v Lige majstrov v ročníku 2012/2013, keď londýnske finále proti Borussii Dortmund (2:1) rozhodol gólom z 89. min.

 

 

Holandsko reprezentoval v 96 dueloch, v ktorých zaznamenal 37 zásahov. Jeden z nich dosiahol 28. júna 2010 v osemfinále MS v JAR pri víťazstve nad Slovenskom (2:1). Zo svetových šampionátov má dve medaily - striebro (2010) a bronz (2014).


Tagy: Bayern Mníchov Arjen Robben

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA; Video: Twitter

DISKUSIA