Neymar sa bráni a hovorí o piatich plánovaných rokoch: Stanovisko PSG k prestupu hviezdy!

Neymar počas Copa América
Neymar počas Copa América

PARÍŽ - Brazílsky útočník Neymar sa v pondelok neobjavil na predsezónnom tréningu francúzskeho futbalového klubu Paríž St. Germain.

"V pondelok 8. júla sa mal Neymar da Silva Santos Junior pripojiť k tímu. V dohodnutom čase však nebol na dohodnutom mieste, bez súhlasu klubu. Klub preto podnikne príslušné kroky," citovala agentúra AFP z vyhlásenia francúzskeho majstra.

Neymar tvrdí, že celá kauza je nafúknutá a klubu oznámil v predstihu, že sa oneskorí. Dôvodom má byť natáčanie spotu, ktoré bolo dlhodobo naplánované na 10. júla. "Neymarova organizácia to plánovala päť rokov, každý poznal termín. Do Francúzska sa vráti 15. júla, tak ako sa s vedením dohodol minulý týždeň," povedala pre agentúru AP jeho hovorkyňa Day Crespová. Jeho otec brazílskym médiám vysvetlil, že nakrúcanie súvisí s charitatívnou činnosťou: "Nešlo to odložiť, všetci o tom vedeli, netreba to dramatizovať."

Dvadsaťsedemročný útočník prišiel do PSG z Barcelony v lete 2017 za rekordných 222 miliónov eur. Médiá ale už dlhšie špekulujú, že sa v lete chce vrátiť naspäť na Camp Nou. Podľa španielskeho periodika Diario Sport sa už dokonca dohodol na zmluve. Údajne súhlasil s redukciou platu z 36 miliónov na 24 miliónov, teda jeho gážu počas predošlého pôsobenia na Camp Nou.

Leonardo otvorený Neymarovmu odchodu

Športový riaditeľ PSG Leonardo potvrdil, že Neymar chce odísť z Paríža a klub je pripravený nechať ho ísť vlastnou cestou, ak sa nájde niekto, kto zaplatí požadovanú čiastku. "Neymar môže opustiť PSG, ak tu je ponuka, ktorá bude každému vyhovovať." 

Leonardo zároveň potvrdil, že Barcelona prejavila o Neymara záujem, avšak PSG doteraz neobdržalo žiadnu ponuku. Je ale pravdou, že oba kluby spolu absolvovali nejaké povrchové rozhovory. Zástupcovia PSG debatovali s Neymarovými zástupcami a situácia je zreteľná pre všetky strany. Jasný je aj fakt, že Brazílčan má s PSG stále trojročnú zmluvu. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/Eugenio Savio

DISKUSIA