Obrovský šok na úkor slovenského majstra: Slovan sa s Ligou majstrov lúči už v prvom predkole!

Na snímke vo výskoku Rafael Ratao (Slovan), vľavo Branislav Jankovič (Nikšič)Na snímke vo výskoku Rafael Ratao (Slovan), vľavo Branislav Jankovič (Nikšič) Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

NIKŠIČ - Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava sa nepredstavia v 2. predkole Ligy majstrov 2019/2020. V stredajšom odvetnom zápase úvodného kvalifikačného kola prehrali na ihrisku čiernohorského klubu Sutjeska Nikšič až po strelách zo značky pokutového kopu. V riadnom hracom čase aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre stav 1:1, teda identický výsledok, aký sa zrodil v minulotýždňovom prvom vzájomnom zápase na bratislavskom Tehelnom poli. "Belasí" sa po vypadnutí z LM presúvajú do Európskej ligy - ich súperom v 2. predkole kontinentálneho pohára číslo dva bude kosovské mužstvo KF Feronikeli.

Už v 4. min mal veľkú príležitosť maďarský reprezentant Holman, no nepochodil. V 14. min strelu Ljubičiča spoza šestnástky Giljen kryl bez väčších problémov a zanedlho pokus tohto chorvátskeho stredopoliara letel ponad domácu bránku. Ofenzívnu snahu "belasých" do prestávky dirigovali hlavne Moha s Holmanom. V 35. min sa spolupráca týchto dvoch skončila strelou Maročana, ktorá iba tesne minula bránku. Na opačnej strane sa dvomi strelami z priamych kopov prezentoval Kojaševič. Pred polčasovou prestávkou v 44. min Šporar po rýchlom brejku našiel Holmana, tomu však lopta odskočila v rozhodujúcej chvíli.

Hostia sa dočkali krátko po zmene strán. V 49. min Moha odcentroval z ľavej strany a slovinský kanonier Šporar tiesnený napokon dostal loptu do siete - 0:1. Domáci mohli odpovedať v 55. min - Četkovič sa vyhol ofsajdovej pasci, ale netrafil Greifovu bránku. V 59. min mohli Bratislavčania vyhrávať už 2:0, domácich po strele Ljubičiča zachránila pravá žrď. Sutjeska v záverečnej štvrťhodine vystupňovala aktivitu a napokon sa dočkala - v tretej minúte nadstaveného času po rohu Kojaševiča zblízka vyrovnal Šofranac - 1:1.

V predĺžení sa mužstvá snažili hlavne neurobiť veľkú chybu. Opticky v ňom mali viac z hry hostia, ale do vyloženej šance sa nedostali. Rozhodnutie tak priniesol až jedenástkový rozstrel, v ktorom preukázali pevnejšie nervy hráči domácej Sutjesky Nikšič.

Slovan sa predtým v minulosti v pohárovej Európe nestretol so žiadnym čiernohorským tímom. Zástupcovia z tejto krajiny však v nedávnych sezónach nastúpili proti niekoľkým slovenským zástupcom. Budučnost Podgorica vlani v 1. predkole Európskej ligy nestačil na AS Trenčín a Spartak Trnava v rovnakej fáze tejto súťaže v edícii 2011/2012 prešiel cez FK Zeta Golubovci. Klub Mladost Podgorica (momentálne OFK Titograd, pozn.) však v 2. predkole EL 2013/2014 postúpil cez FK Senica.

FK Sutjeska Nikšič (Č. Hora) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 1:1 po predĺžení (1:1, 0:0), na strely zo značky pokutového kopu 3:2 - prvý zápas: 1:1, do 2. predkola LM 2019/2020 postúpila Sutjeska Nikšič
Góly: 90.+ Šofranac - 49. Šporar, ŽK: 26. Ciger, 90.+ Jankovič, 90.+ Markovič (mimo ihriska), 119. Kojaševič - 53. Bajrič, 67. Ljubičič, 90.+ Čavrič, rozhodovali: Fesnic - Cerei, Marica (všetci Rum.)
Jedenástkový rozstrel: Nikolič - 1:0, Dražič - nepremenil, Kojaševič - nepremenil, Božikov - nepremenil, Vlaisavljevič - 2:0, Ratao - 2:1, Bubanja - 3:1, Abena - 3:2, Bulatovič - nepremenil, Šporar - nepremenil

Zostavy:
Sutjeska: Giljen - Ciger, Nedič, Šofranac, Bulatovič - Jankovič (116. Bubanja), Erakovič - Kojaševič, Četkovič (74. Nikolič), Vučič (69. Vlaisavljevič) - Markovič (86. Osmajič)
Slovan: Greif - Medveděv, Bajrič, Božikov, Suchockij - Ljubičič (106. Ratao), De Kamps (86. Dražič) - Daniel (46. Čavrič), Holman (71. Abena), Moha - Šporar

Viac o téme: ŠK Slovan Bratislava FK Sutjeska Nikšič