Klopp v lige opäť favorizuje Manchester City: Ostatní nespia a rozvíjajú sa

Na snímke tréner FC Liverpool Jürgen Klopp
Na snímke tréner FC Liverpool Jürgen Klopp

LIVERPOOL - Futbalisti FC Liverpool čakajú na zisk anglického titulu dlhých 29 rokov. Počas éry Premier League boli k nemu niekoľkokrát veľmi blízko, ale až štyrikrát skončili na druhom mieste. Vlani získali 97 bodov, prehrali len raz, ale nestačilo to. V nadchádzajúcom ročníku bude jedným z hlavných cieľov "The Reds" uspieť v nabitej domácej konkurencii a získať 19. majstrovský vavrín.

Charizmatický nemecký tréner Liverpoolu Jürgen Klopp sa pre klubový web vyjadril, že najťažším súperom budú opäť hráči Manchestru City. "Je jasné, že sú znovu veľkým favoritom. Sú v dobrej situácii, čo ukázali tým, že v minulom roku dokázali nadviazať na sezónu 2017/2018, v ktorej získali sto bodov. Nenásytnosť a odhodlanie, ktoré ukázali, boli pôsobivé. Stále sme sa naháňali, boli pod tlakom a aj preto získali toľko bodov," skonštatoval Klopp.

Manchester City spolu s Liverpoolom dominovali v minulom ročníku Premier League, o čom svedčí priepastná 25-bodová strata tretej Chelsea na pozíciu pred ňou. Klopp však neočakáva, že by sa niečo podobné zopakovalo. "Hráme proti mnohým silným súperom. Ostatní nespia a rozvíjajú sa, takže musíme byť pripravení. Pozrite sa, čo robí Manchester United na prestupovom poli, respektíve zrejme ešte urobí. Arsenal chce byť silnejší, Chelsea berie späť mladých hráčov z hosťovaní," uviedol 52-ročný rodák zo Stuttgartu.

Liverpool nebol na prestupovom poli aktívny. Odišli síce Daniel Sturridge či Alberto Moreno, ale kostra úspešného tímu zostala nezmenená. Napriek cennému triumfu v Lige majstrov po 14 rokoch si Klopp myslí, že jeho zverenci ešte majú priestor na zlepšenie. "Chlapci sú o rok starší, o rok ďalej vo svojej kariére a majú viac skúseností v rôznych situáciach. To sa musíme snažiť využiť. Sústredíme sa však len sami na seba."

Hráči Liverpoolu sú momentálne na americkom prípravnom "turné" pred ostrým štartom sezóny. V noci z piatku na sobotu si zmerali sily s Borussiou Dortmund, teda predošlým zamestnávateľom Jürgena Kloppa. S nemeckým vicemajstrom prehrali 2:3, ale rovnako ako súper nenastúpili v plnej sile. Pre "The Reds" sa ligová sezóna začína v piatok 9.


Tagy: FC Liverpool Jürgen Klopp

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Rui Vieira

DISKUSIA