VIDEO Desivé pády na slávnej Tour: Favoriti na kolenách, problémom sa nevyhol ani obhajca Thomas!

Jakob Fuglsang a Geraint Thomas
Jakob Fuglsang a Geraint Thomas

NIMES - Austrálčan Caleb Ewan z tému Lotto Soudal sa stal víťazom 16. etapy na cyklistickom podujatí Tour de France. Pre fantastického šprintéra to bol už druhý triumf na 106. ročníku slávneho podujatia. Žltý dres pre celkového lídra pretekov si udržal Francúz Julian Alaphilippe z tímu Deceuninck - Quick Step s náskokom 1:35 min pred Britom Geraintom Thomasom.

Práve líder tímu Ineos a obhajca žltého dresu bol jednou z ústredných postáv etapy s poradovým číslom 16. Waleský cyklista nezažil vydarené Pyreneje a v dnešnej šprintérskej etape sa chcel hlavne bezpečným spôsobom prepraviť do cieľa. Francúzske podujatie je však známe početnými pádmi a jednému z nich sa nevyhol ani fenomenálny Thomas, pre ktorého to bol už tretí pád počas tohtoročnej Tour. Hviezdny cyklista si však neprivodil žiadne zranenie a čoskoro bol späť v pelotóne.


Viac o 16. etape TU: VIDEO Austrálsky hrdina nedal v 16. etape nikomu šancu, Sagan bojoval zo všetkých síl do konca!


Oveľa horšie dopadol dánsky cyklista Jakob Fuglsang, ktorý musel odstúpiť z Tour de France po páde v utorňajšej šestnástej etape. Spadol asi 27 kilometrov pred cieľom v Nimes a utrpel zranenie ľavej ruky. Po odstúpení sa podrobil röntgenovému vyšetreniu. Chvíľu po páde si zložil helmu a z miesta nehody ho transportovala sanitka.

Tridsaťštyriročný člen tímu Astana figuroval po pätnástich etapách na deviatej priečke celkového poradia, za lídrom Julianom Alaphilippeom zaostával o 5:27 minúty. "Bol som za ním a videl som ten pád veľmi dobre. Bol tam dosť rozbitý asfalt, neporiadok a bola to ostrá zákruta. Spadli tam viacerí pretekári. Snažili sme sa ho posadiť znovu na bicykel, ale bol dosť dobitý," povedal pre Eurosport Fuglsangov tímový kolega Pello Bilbao.


Tagy: Geraint Thomas Jakob Fuglsang

Zdroj:
TASR, SITA, športky

DISKUSIA