Futbalová planéta tesne pred výmenou hviezd: K realite chýba presvedčenie a jediný podpis!

Paulo Dybala
Paulo Dybala

MANCHESTER/TURÍN - Fanúšikovia svetového futbalu zbystrili pozornosť a upriamili ju presne na Manchester a Turín. Kluby z týchto miest sa dohodli na výmene hviezdnych ofenzívnych hráčov. Do Manchestru by mal zamieriť Paulo Dybala, rady Juventusu posilní Romelu Lukaku.

Celý obchod momentálne stojí na jednej veci. Agent Paula Dybalu odcestoval do Londýna, kde sa stretne so zástupcami Manchestru United, aby s nimi prejednal podmienky pre svojho klienta. Trhová cena argentínskeho útočníka sa odhaduje na 100 miliónov eur a sám Dybala by najradšej zostal v Turíne.

Najskôr však chce absolvovať pohovor s Mauriziom Sarrim a potom sa definitívne rozhodne o svojej ďalšej budúcnosti. Je však možné, že k stretnutiu s novým manažérom Juventusu ani nepríde a Dybala naberie smer Old Trafford. 

Manchester United v utorok zvíťazil 1:0 na pôde Kristiansundu po premenenej penalte Juana Matu v nadstavenom čase druhého polčasu. Manažér Ole Gunnar Solskjaer potvrdil, že nové tváre môžu byť na ceste, ale o nikom konkrétnom, pravdaže, nehovoril. 

"Nie som tu, aby som hovoril o špekuláciách a povedačkách ohľadom hráčov iných tímov. Avšak, samozrejme, pracujeme na jednom alebo dvoch prípadoch, ako som už minule povedal. Máme 10 dní do štartu ligy a dúfame, že budeme môcť oznámiť jednu alebo dve čerstvé tváre." 

Čo ak nevyjde presviedčanie Dybalu?

Paulo Dybala nie je jediným na zozname kouča Solskjaera. Pokiaľ by vedenie klubu neuspelo v presviedčaní jeho agenta a samotného hráča, pozornosť by mohol upriamiť na útočníka Lyonu Moussu Dembeleho. Prestupová suma 23-ročného útočníka francúzskeho tímu je odhadovaná na 27 miliónov eur. Cieľom číslo jeden však zostáva Dybala.

K prípadu Dybala - Lukaku sa vyjadril aj viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd. "Na Dybalu máme niekoľko ponúk, no musíme počkať, kým sa rozhodneme o jeho budúcnosti. Lukaku? Vždy sa pokúšame získať hráčov, ale nechcem hovoriť o Lukakuovi alebo iných," objasnila česká legenda. 

 

 

O belgický "vežiak" sa zaujímal aj Inter Miláno, no do Manchestru odoslalo príliš nízke ponuky, ktoré sa nestretli s pochopením. Riaditeľ Interu Giuseppe Marotta síce stále pracuje na príchode medailistu z MS 2018, Juventus sa v tejto chvíli dostal pred Inter. Viac svetla možno prinesú už najbližšie hodiny. 


Tagy: Manchester United Juventus Turín Romelu Lukaku Paulo Dybala

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/oh
Foto:
SITA/AP/Andre Penner; Twitter/Sky Sports News

DISKUSIA