Vytúžený titul a majstrovské oslavy: Hráči St. Louis robia so Stanleyho pohárom aj šialené veci

Robby Fabbri nechal svojich psov jesť zo Stanleyho pohára
Robby Fabbri nechal svojich psov jesť zo Stanleyho pohára

BRATISLAVA - Hokejisti St. Louis Blues si po premiérovom zisku Stanleyho pohára v histórii klubu počas leta užívajú dni strávené s najcennejšou klubovou trofejou. Každý z hráčov si vzácne chvíle vychutnáva po svojom a ako už býva zvykom, do misy na vrchole pohára si naservíruje nejaké jedlo. "Bluesmani" sú zatiaľ vynaliezaví a neboja sa improvizovať.

Marián Hossa si vždy po príchode na Slovensko vychutnal zo Stanleyho pohára bryndzové pirohy a na domácu špecialitu vsadil napr. kanadský obranca Joel Edmundson. V meste Brandon si naložil do pohára plnú misu tradičného pokrmu poutine, ktorého základom sú hranolky v kombinácii so syrom a teplou omáčkou z mäsa, zeleniny a korenín.

Zatiaľ najkontroverznejšie deň so Stanleyho pohárom prežil útočník Robby Fabbri, ktorý pohostil svojich dvoch psov - Huga a Chelsea. Domáci miláčikovia kanadského mladíka si pochutnali na mäsových guľkách a špagetách, za čo mladý center ihneď čelil kritike. "Nikto nechce hráčom odopierať zábavu a potešenie, na ktoré sa tvrdo nadreli, ale každý chce vidieť zdravý rozum. Stanleyho pohár nie je toaleta alebo miska pre psa či pre koňa," zhodnotil zámorský novinár Ken Campbell z portálu The Hockey News.


Hráči si nevážia Stanley cup: Kritika na neprístojné oslavy, skončil dokonca ako toaleta!


Väčšina hráčov trávi dni s trofejou po boku rodiny a najbližších. Patrick Maroon jedol so svojim synom cereálie, Chris Butler uložil dcére do pohára plyšové hračky a David Perron nalial deťom do misky mliečny čokoládový koktejl. Vážne chorá fanúšička St. Louis Laila Andersonová dostala za svoju oddanosť klubu ravioli s omáčkou. "Bol to skvelý deň. Je to ako plánovanie svadby, pretože sa chcete s pohárom zastaviť všade. Nanešťastie, veľa vecí som musel absolvovať súkromne, pretože ak sa zjavíte na verejnosti, hneď je okolo vás množstvo ľudí," zhodnotil pre NHL.com Maroon.

Tradičnou zastávkou hokejistov sú nemocnice, kde sa s trofejou snažia potešiť chorých pacientov. Takýto program si zvolili Vince Dunn, Robby Fabbri alebo Mackenzie MacEachern. Najdojemnejšie však bolo stretnutie najužitočnejšieho hráča play-off Ryana O'Reillyho s 99-ročnou starou mamou.


Tagy: St. Louis Blues Robby Fabbri Patrick Maroon

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
nhl.com; Video: Youtube

DISKUSIA