Česká kométa stúpa a teší sa na semifinále so Serenou: Bola môj vzor, keď som vyrastala

Marie Bouzková
Marie Bouzková

TORONTO - Marie Bouzková je senzáciou tenisového turnaja v Toronte a ďalšou Češkou, ktorá mieri do svetovej špičky. Vrátane kvalifikácia vyhrala počas týždňa šesť zápasov a nestratila ani set, hoci jej stáli v ceste tri víťazky grandslamových turnajov. Odmenou jej bude v noci na nedeľu zápas proti Serene Williamsovej, ktorej sa už ako dieťa chcela vyrovnať.

Rodáčka z Prahy mala rok, keď mladšia z amerických sestier vyhrala v roku 1999 prvýkrát US Open. "Serena bola môj vzor, ​​keď som vyrastala. Spôsob, akým hrám, moja technika, hlavne bekhend sú trochu podobné. Teším sa na zápas s ňou," povedala novinárom v Toronte. Trochu nesmelo ako by ešte neverila, že za pár hodín bude sama stáť na kurte proti hrajúcej tenisovej legende.

V deviatich rokoch ju otec vzal do Ameriky a prihlásil do slávnej akadémie Nicka Bollettieriho, ktorou prešla aj Serena. Neskôr sa s talentovanou dcérou vydal inou cestou, ale v Amerike Bouzková zostala, študuje obchodnú administratívu na univerzite v Indiane a hlavne hrá tenis. Otcovi s jej tréningom pomáha španielsky kouč Cristian Requena.

Jej prvým úspechom bola výhra na juniorskom turnaji US Open v roku 2014. Potom nasledovalo dvanásť víťazstiev na turnajoch nižšej kategórie a tento rok postup do druhého kola vo Wimbledone. Ten ju posunul na dohľad prvej svetovej stovky a v Toronte preletela až na 53. miesto. Nezastavili ju ani tri hráčky, ktoré už vedia, ako chutí triumf v grandslamovom turnaji - Američanka Sloane Stephensová, Jelena Ostapenková z Lotyšska a Rumunka Simona Halepová.

"S každým zápasom mi tu rastie sebavedomie a to je kľúč k úspechu. Dnes to bol asi vôbec najlepší set, aký som kedy odohrala," povedala po víťazstve nad Halepovou, ktorá po prvom sete odstúpila kvôli bolesti ľavej achilovky. "Dokázala som ubrániť veľa lôpt a zároveň sama bola agresívna. Stále viac si to užívam a už si zvykám na to hrať na center kurte," pochvaľovala si nečakanú zmenu.


Tagy: Serena Williamsová WTA Toronto Marie Bouzková

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Mark Blinch

DISKUSIA