Ani najťažšie obdobie v kariére ho nezlomilo: Do ligy majstrov sveta zamieril ďalší Slovák

Kristián Pospíšil
Kristián Pospíšil

RAUMA - Slovenský hokejový útočník Kristián Pospíšil bude v nasledujúcej sezóne pôsobiť na severe Európy. Dvadsaťtriročný krídelník sa dohodol na spolupráci s fínskym klubom Lukko Rauma, ktorý pôsobí v tamojšej najvyššej súťaži. Rodák zo Zvolena podpísal kontrakt na jeden rok s možným predĺžením o ďalšiu sezónu.

Kristián Pospíšil vynechal pre zranenie celú minulú sezónu. Napriek tomu bol v hľadáčiku fínskeho klubu, ktorý v ostatnom ročníku Liigy vypadol vo štvrťfinále play-off. "Kristiánov príchod na skúšku bol dobrým znakom toho, že chce hrať za náš tím. Bol zdravotne fit, hoci mal za sebou dlhšie zranenie. Keď sa objavil na ľade, rýchlo sme postrehli jeho hokejové zručnosti," povedal pre klubový web tréner Pekka Virta.

Skúsený 50-ročný rodák z Turku tiež priznal, že sa obával, ako na tom 187 centimetrov vysoký hráč bude po korčuliarskej stránke. "Strávil s nami niekoľko tréningov a hneď sa ukázalo, že jeho pohyb bude lepší. V prípravných zápasoch sme zase videli ako reaguje na herné situácie. Má 'hokejovú inteligenciu', vie čítať hru a tak bolo jasné, že chceme, aby v tíme zostal," pokračoval tréner Virta.

V tíme Lukko Rauma si takisto cenia toho, že Pospíšil je všestranný hráč, ktorý dokáže hrať na krídle, ale aj na pozícii centra. "Vôbec o neho nemám obavy. Má dobrú strelu a tiež schopnosť riešiť situácie na ľade. Navyše, je vysoký a silný hráč, akého sme pred začiatkom sezóny hľadali," skonštatoval muž, ktorý na trénerskej lavičke Lukka pôsobí od sezóny 2017/2018.

Svoje vyjadrenie po podpísaní nového kontraktu poskytol aj 23-ročný útočník. "Musím povedať, že som veľmi šťastný a zároveň vďačný, že mi Lukko dalo príležitosť. Minulá sezóna bola pre mňa ťažká, počas leta som však veľa trénoval a v prípravných zápasoch som sa cítil dobre. Pred začiatkom sezóny máme ešte sedem stretnutí, takže verím, že budem pripravený na 100 percent," dodal Pospíšil.


Tagy: Lukko Rauma Kristián Pospíšil

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter Toronto Marlies; Video: Twitter Rauman Lukko

DISKUSIA