Planéta menom tenis prepísala dejiny: Mladý Kórejčan búra bariéry a inšpiruje ostatných!

Duckhee Lee
Duckhee Lee

WINSTON-SALEM - Kórejčan Duckhee Lee sa stal na turnaji vo Winston-Saleme prvým nepočujúcim tenistom v histórii, ktorý vyhral zápas na ATP Tour. 21-ročný hráč porazil v prvom kole 7:6, 6:1 Švajčiara Henriho Laaksonena, ktorý je v rebríčku takmer o sto miest vyššie.

Od narodenia nepočujúci I Tuk-i je aktuálne 212. hráčom sveta a vo Winston-Saleme si odbil debut na tour, a hneď víťazný. Pri zápasoch nepočuje a musí sa spoliehať na vizuálne podnety. 

"Ľudia si zo mňa najskôr robili žarty. Hovorili, že by som nemal hrať tenis. Bolo to zložité, ale rodina i priatelia mi pomohli tým prejsť. Chcel som všetkým dokázať, že to zvládnem. A vyslať signál ďalším sluchovo postihnutým, aby sa nenechali odradiť. Pokiaľ budete makať, zvládnete čokoľvek," uviedol I-Tuk-i v pozápasovom rozhovore za pomoci dobrovoľníka a svojej priateľky. V druhom kole sa stretne s tretím nasadeným Hubertom Hurkaczom z Poľska. 

 V úvodnom kole sa s turnajom rozlúčil trojnásobný grandslamový šampión Andy Murray, ktorý prehral i svoj druhý zápas dvojhry po návrate na ATP Tour. 32-ročný Škót, ktorý sa po januárovom Australian Open podrobil druhej operácii bedra, vypadol po viac než dvojhodinovom boji po porážke 6:7, 5:7 s Američanom Tennysom Sandgrenom. 

Minulý týždeň podľahol Murray v Cincinnati Francúzovi Richardovi Gasquetovi. Na US Open a prípadné päťsetové zápasy sa bývalá svetová jednotka ešte necítila, miesto newyorského grandslamu najskôr absolvuje v USA challenger. 


Tagy: ATP 250 Winston-Salem Duckhee Lee

Zdroj:
ČTK
Foto:
Twitter/Aus Open; Video: YouTube/ATP Tour

DISKUSIA