Nechal za seba hovoriť výkony: Európa zbystrela, okolo Šula lietali španielske hladné supy!

Lukáš Haraslín
Lukáš Haraslín

ŠAMORÍN - Krídelník Lechie Gdansk Lukáš Haraslín sa počas leta ocitol v hľadáčiku viacerých klubov z elitných európskych súťaží, ale na septembrový zraz slovenskej futbalovej reprezentácie prišiel ako hráč poľského tímu. Niekoľko hodín pred koncom prestupového obdobia je stále možné, že talentovaný rodák z Bratislavy zmení dres. Po príchode do Šamorína však sám priznal, že túto možnosť už nevidí príliš reálne.

"Nevyšlo to ani tentoraz, ale nie som z toho sklamaný ani smutný, taký je futbal. Na 99% zostávam v Lechii a budem pokračovať v poľskej lige. Máme ešte priestor počas posledného dňa prestupového obdobia, niečo je v štádiu riešenia, ale je to ťažšie, keďže som prišiel na zraz a nie som v klube. Som naďalej v kontakte s prezidentom Lechie a uvidíme, ako to dopadne," povedal novinárom na reprezentačnom zraze 23-ročný Haraslín.

"Šulo", ako znie prezývka mladého futbalistu, mohol v lete zamieriť do španielskej La Ligy, kde sa oňho zaujímala Malorka. V drese staronového účastníka tamojšej najvyššej súťaže by nastupoval po boku kolegu z národného tímu - obrancu Martina Valjenta. "Spomínala sa Malorka, hovorilo sa aj o Turecku. Španielska liga je už najvyšší futbalový level. Bol som v kontakte aj s Martinom Valjentom a ten mi hovoril, že ma sledovali. Bol som milo prekvapený, pretože som o tom vôbec nevedel. Tentoraz to nevyšlo, futbal musím hrať ďalej a uvidíme, čo prinesie budúcnosť," vyjadril sa k prestupovým šumom Haraslín.

Odchovanec bratislavského Slovana by mal patriť v nasledujúcich rokoch ku kľúčovým postavám slovenskej reprezentácie. Po úspešnom pôsobení v "dvadsaťjednotke" sa pomaly dostáva aj do zostavy Pavla Hapala. Najbližšie národný tím čakajú dva mimoriadne dôležité a náročné duely v kvalifikácii o postup na majstrovstvá Európy 2020. V piatok 6. septembra nastúpia Slováci na domácej pôde v Trnave proti Chorvátsku a v pondelok 9. septembra sa predstavia v Budapešti proti Maďarsku.

"Budú to podľa mňa kľúčové zápasy celej kvalifikácie, pretože Chorváti a Maďari sú rovnako ako my ašpiranti na postup. Chorváti majú svoju silu, sú to vicemajstri sveta a vieme, čo sa nás čaká. Zápas s Maďarmi bude náročný, sú silní na domácej pôde. Najprv hráme s Chorvátskom, takže sa musíme sústrediť na tento duel. Zápas s Maďarskom však bude veľmi dôležitý, pretože ak by sme po víťazstve doma uspeli aj u nich, budeme mať vo vzájomnej bilancii navrch," dodal Haraslín.


Tagy: Lukáš Haraslín Lechia Gdansk

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA