Craig Ramsay je muž na správnom mieste: Tréner reprezentácie by sa nemal meniť každý rok!

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay
Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay

BRATISLAVA - Niekdajší slovenský hokejový brankár Eduard Hartmann vníma pozitívne, že Craig Ramsay zostáva vo funkcii trénera reprezentačného mužstva. Ako tento manažér HK Dukla Trenčín priznal v rozhovore pre agentúru SITA, očakával, že 68-ročný Kanaďan naďalej povedie slovenský národný tím.

"Aj keď Craig oznámil, že končí, pravdepodobne je dobré, že bude pokračovať. Ak to vezmem z jeho pohľadu, niektoré zmeny, ktoré sa robia v hernom systéme, sa nedajú urobiť za rok. Je dobré, že nadväzuje na začatú prácu. Aj hráči v reprezentácii už budú vedieť, čo od nich bude tréner vyžadovať. Pokračovanie Craiga Ramsayho by tak malo byť jednoduchšie aj pre našich hráčov," uviedol 54-ročný rodák zo Skalice a dodal: "Nie som zástanca toho, aby sa každý rok menil tréner. Myslím si, že je to dobré rozhodnutie."

Rovnako ako v prípade Ramsayho, aj na pozícii generálneho manažéra slovenskej hokejovej reprezentácie zostáva zatiaľ všetko po starom. Miroslav Šatan však bude musieť skĺbiť tzv. dvojúlohu, keďže súčasne zastáva aj post prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH). Podľa Hartmanna je však Šatan človek na správnom mieste, ktorý zvládne väčšie množstvo povinnosti vyplývajúce z dvoch funkcií.

"Myslím si, že to zvládne. Na zväze má okolo seba tím ľudí, ktorí by sa mali viac-menej starať o všetky tieto veci. Má tam tiež generálneho sekretára. Mira som si vždy vedel predstaviť hlavne v pozícii generálneho manažéra, ktorá mu podľa mňa svedčí. Keď si vezmeme tohtoročné majstrovstvá sveta, či už svojím menom alebo prístupom dokázal dať ľudí dohromady a prišli nám pomôcť prakticky všetci hráči, ktorí mohli," doplnil Eduard Hartmann pre agentúru SITA.


Tagy: Slovensko Eduard Hartmann Craig Ramsay

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Marek Lukáč

DISKUSIA