Tvrdé ULTRAS jadro fanúšikov sa zbláznilo: Opičie pokriky a rasizmus? Fuj, absurdita hrubého zrna!

Romelu Lukaku
Romelu Lukaku

MILÁNO - Nielen Talianskom otriasajú v posledných týždňoch rasistické útoky na futbalistov. Najskôr sa mu nevyhol Paul Pogba, ktorý proti Wolverhamptonu nepremenil penaltu a následne čelil nechutným urážkam. Týždeň nato po rovnakej situácii sa stalo to isté spoluhráčovi Marcusovi Rashfordovi. Teraz je pod paľbou Romelu Lukaku.

V nedeľnom zápase na ihrisku Cagliari sa belgický útočník presadil z pokutového kopu. Nariadená penalta sa nezaobišla bez nechutných pokrikov na adresu hráča čiernej pleti od priaznivcov Cagliari. Známe zvuky pripomínajúce opicu sú odsúdeniahodné, no za ultras Cagliari sa postavili aj samotní členovia "Curva Nord" Interu Miláno. 

"Je nám ľúto, že to, čo sa stalo v Cagliari, považuješ za rasizmus. Musíš pochopiť, že Taliansko je iné ako mnohé iné krajiny na severe Európy, kde je rasizmus skutočným problémom. Chápeme, že toto sa ti mohlo zdať rasistické, ale nie je to tak. V Taliansku používame niekoľko spôsobov, ako pomôcť našim tímom a znervózniť súpera. Nie však rasizmus."

"Sme multietnickí fanúšikovia a vždy sme privítali hráčov, nech prišli z hocikiaľ. Avšak, vždy sme tento spôsob použili aj pri hráčoch iných tímov a zrejme to tak bude aj v budúcnosti. Nie sme rasisti a nie sú nimi ani fanúšikovia Cagliari. Musíš pochopiť, že na všetkých talianskych štadiónoch podporujú ľudia svoje mužstvá, ale zároveň sú proti súperovi. Nie kvôli rasizmu, ale preto, aby pomohli svojmu mužstvu"

"Prosíme, zváž toto správanie talianskych fanúšikov ako formu istého rešpektu z toho, že sú si vedomí, koľko gólov im môžeš streliť. Nie preto, lebo sú rasisti alebo ťa nenávidia. Skutočný rasizmus je kompletne iným príbehom a všetci talianski fanúšikovia to veľmi dobre vedia," píše sa v stanovisku Ultras Interu Miláno Curva Nord. 

Zdá sa teda, že talianske futbalové jadrá priaznivcov majú na skutočný rasizmus iný názor než zvyšok planéty. Ak bliakanie opičích zvukov smerom k hráčovi čiernej pleti nie je rasizmus, tak čo potom? 


Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
Profimedia

DISKUSIA