V NHL dosiahol absolútne maximum, teraz je už inde: Žijem v úplne inom svete

Tim Thomas so Stanley Cupom
Tim Thomas so Stanley Cupom

NEW YORK - V roku 2011 patril medzi najväčšie hviezdy kanadsko-americkej NHL. Po dlhých 39 rokov doviedol Boston Bruins k zisku Stanleyho pohára a stal sa držiteľom Conn Smythe Trophy pre najužitočnejšieho hráča play-off. Americký brankár Tim Thomas o tri roky neskôr ukončil hráčku kariéru a vytratil sa z hokejového sveta. Mlčanie o svojom živote po kariére čiastočne ukončil až po tom, čo bol menovaný do Siene slávy amerického hokeja.

"Každý pravdepodobne vie, že verejne toho nemám veľa čo povedať. Zrejme som sa rozhodol, že si ponechám pre seba to, čo robím, a tak to bude pravdepodobne navždy. Osobne už nemám s hokejom žiadny vzťah. Mám iné záujmy a žijem v úplne inom svete, v akom som žil predtým. Bývam ďaleko od Bostonu a cestovanie už nepovažujem za zábavu," vyjadril sa dvojnásobný držiteľ Vezinovej trofeje na tlačovej konferencii.

Thomas najradšej spomína na rok 2011, keď napodobnil legendárneho brankára Philadelphie Bernieho Parenta. V jednom roku totiž vyhral Stanleyho pohára a tiež dve spomenuté individuálne trofeje. "Bol to úžasný rok. Myslím si, že je to podobné pre každý tím, ktorý vyhrá šampionát, bez ohľadu na to, v ako meste je. V Bostone to bolo dosť divoké, vďaka energii, ktorú nám dodali dva milióny ľudí na uliciach po našom víťazstve," vyjadril sa dnes 45-ročný Thomas.

Spolu s Timom Thomasom do Siene slávy amerického hokeja uvedú aj dlhoročného komisára NHL Garyho Bettmana, bývalého útočníka Briana Giontu, spoluzakladateľa hokejového klubu Fort Dupont vo Washingtone Neala Hendersona a účastníčku dvoch olympijských turnajov Krissy Wendellovú.

Slávnostný galavečer sa uskutoční 12. decembra vo Washingtone. Sieň slávy amerického hokeja založili v roku 1973 a po novom bude mať 187 členov.


Tagy: Tim Thomas Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA