Rossi mal po prehre ťažké srdce na rozhodcov: Už sa to nedá akceptovať!

Tréner Maďarska Marco Rossi Tréner Maďarska Marco Rossi Zdroj: TASR - Martin Baumann

BRATISLAVA - Veľké sklamanie zavládlo v maďarskom tábore po prehre futbalovej reprezentácie v stretnutí E-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020. Maďari podľahli v pondelok v Budapešti pred 22-tisíc divákmi Slovákom 1:2 (0:1). Ich tréner Marco Rossi nepovažuje konečný výsledok za spravodlivý a myslí si, že chyby arbitrov opäť poškodili jeho mužstvo.

"Moji hráči si zaslúžia uznanie. Hrali sme tak dobre ako slovenský tím. Nevedeli sme naše príležitosti dotiahnuť do úspešného konca, kým náš súper ich dokázal využiť," poznamenal po záverečnom hvizde kormidelník Maďarska, ktorý podľa nemzetisport.hu potom poukázal aj na iné veci. Narážal najmä na situáciu zo záveru prvého polčasu, keď sa reprezentanti SR ujali vedenia zásluhou Róberta Maka. "Toto nie je prvý zápas, v ktorom sme museli čeliť chybám zo strany rozhodcov. Považujem to za prekročenie hranice, ktoré sa nedá akceptovať, keď si arbitri nevšimnú metrový ofsajd. Nie je to však nevyhnutne iba chyba rozhodcu, vina ide aj na vrub jeho asistentov. Zdolalo nás vynikajúce mužstvo, Slováci majú veľmi dobrých hráčov, preto som aj mojim zverencom povedal, že urobili všetko pre úspech, čo bolo v ich silách, a preto môžu s hlavou hore odísť z ihriska."

Bývalý kouč futbalistov Dunajskej Stredy musel nahradiť v priebehu duelu až troch zranených hráčov. "Mali sme aj smolu, pretože do diania na trávniku sme museli zasiahnuť troma vynútenými striedaniami. Z ihriska museli Lovrencsics, Kleinheisler, Nagy a navyše aj Sallai sa pýtal dole, ale štvrtého sme už nemohli striedať," poznamenal Rossi.

Navyše, po zápase dostal červenú kartu Botond Baráth. "Pri vylúčení doplatil na svoju neskúsenosť. Mal už jednu žltú kartu a chcel niečo povedať rozhodcovi, za čo dostal druhú a vzápätí aj červenú kartu. Bola to z jeho strany hlúposť, musí sa z toho poučiť," skonštatoval na adresu svojho obrancu taliansky kouč.

Maďari si mohli víťazstvom nad Slovákmi výrazne pomôcť. Opak sa však stal realitou, v tabuľke E-skupiny figurujú na 3. mieste a ich postupové vyhliadky dostali trhlinu. "Žiaľ, neuspeli sme v dvoch stretnutiach, v ktorých sme chceli najviac zvíťaziť. Do konca kvalifikácie ešte zostáva veľa zápasov. Ako sa Azerbajdžancom podarilo prekvapiť Chorvátov, musíme aj my dať do toho všetko v Splite i na pôde Walesu, aby sme zaskočili našich súperov. Musíme veriť, že futbalový boh nám to ešte vynahradí, hoci momentálne vidím všetko čierno, ešte nie je všetkému koniec," snažil sa o optimistickú bodku výsledkovo nevydareného pondelkového večera Marco Rossi.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 14
Viac o téme: Slovensko Maďarsko Marco Rossi
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články