Tenisová família odpočítava, trefa priamo na čiaru: Všetky hviezdy na jedinom mieste

Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič
Roger Federer, Rafael Nadal a Novak Djokovič

SYDNEY - Premiérový ATP Cup na začiatku roka v Austrálii sľubuje skutočne hviezdne obsadenie. Účasť má istú už 19 tímov a dnes sa po žrebe dozvedeli hráči rozdelenie do skupín. Zvyšných päť reprezentácii bude doplnených do 13. novembra.

ATP Cup sa bude hrať 3. až 12. januára v Sydney, Brisbane a Perthe. Podľa organizátorov prisľúbili účasť všetci členovia elitnej desiatky svetového rebríčka. Srbsko teda povedie jednotka Novak Djokovič, španielsky tím zase víťaz posledného grandslamu US Open Rafael Nadal a Švajčiarov Roger Federer. Ten by v skupine mohol naraziť na britskú hviezdu Andyho Murrayho, vracajúceho sa na kurty po operácii bedra. 

Český tím je v poradí 26., a to vďaka chránenému rebríčku Tomáša Berdycha, ktorý však kvôli problémom s ľavým bedrom tento rok odohral minimum zápasov (25) a zvažuje koniec kariéry. Na US Open odohral jedno kolo a naposledy sa odhlásil v nedeľu z turnaja v Petrohrade. ATP vedie Berdycha v chránenom rebríčku na 57. mieste, nasledujú 131. Jiří Veselý a na 145. pozícii Lukáš Rosol. 

Český tenista Tomáš Berdych

ATP Cup bude tenistom slúžiť ako príprava na Australian Open, ktoré sa v Melbourne začne 20. januára. Z šiestich štvorčlenných skupín postúpia do štvrťfinále víťazi a dva najlepšie tímy z druhých miest. Skutočne zaujímavé zoskupenie sa črtá v "efku", kde by sa mohli v prípade plnej účasti stretnúť mladé esá ako Alexander Zverev, Denis Shapovalov, Stefanos Tsitsipas a Nick Kyrgios. 

Los ATP Cupu:

Skupina A (Brisbane): Srbsko, Francúzsko, JAR, zaiaľ neznámy tím

Skpuina B (Perth): Španielsko, Japonsko, Gruzínsko, zatiaľ neznámy tím

Skupina C (Sydney): Švajčiarsko, Belgicko, Veľká Británia, zatiaľ neznámy tím

Skupina D (Perth): Rusko, Taliansko, USA, zatiaľ neznámy tím

Skupina E (Sydney): Rakúsko, Chorvátsko, Argentína, zatiaľ neznámy tím

Skupina F (Brisbane): Nemecko, Grécko, Kanada, Austrália


Tagy: Rafael Nadal Roger Federer Andy Murray Novak Djokovič Marin Čilič Dominic Thiem Nick Kyrgios Alexander Zverev Denis Shapovalov Stefanos Tsitsipas ATP Cup

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA; koláž Športky/kt

DISKUSIA