Šokujúca správa vo svete NHL: Americká hviezda náhle opustila tím počas prípravného kempu!

Dustin Byfuglien
Dustin Byfuglien

WINNIPEG - Jeden z dvoch najdôležitejších obrancov Winnipegu Dustin Byfuglien náhle uvažuje o ukončení kariéry. 34-ročný bývalý útočník a šampión NHL so Chicagom Blackhawks z roku 2010 dostal od Jets povolenie na odchod od tímu. Klub však odmietol priblížiť dôvody, prečo sa rozhodol opustiť mužstvo počas prípravného kempu. Dlhoročný špičkový žurnalista Bob McKenzie však uvádza, že Byfuglien uvažuje o konci kariéry.

"Včera som sa stretol s Buffom a mali sme spolu nejaké konverzácie. Dal najavo, že potrebuje nejaký čas pre seba. Samozrejme, povolili sme mu to. Dustin je veľkou časťou našej rodiny. Vždy sa zaujímame o ľudí v našej rodine. Jednu vec, ktorú poviem, zo zdravotného hľadiska je v poriadku aj on aj jeho rodina. Opakujem ale, z nášho uhľa pohľadu, Dustina podporujeme a tešíme sa, keď situáciu vyrieši." 

Byfuglienovi zostávajú do konca súčasnej zmluvy dva roky a jeho priemerný plat je 7,6 milióna. Veterán, ktorý v NHL pôsobí už 14. rok, pôsobí v organizácii Winnipeg Jets od sezóny 2010/11. V roku 2010 vyhral Stanley Cup so Chicagom Blackhawks, vtedy ešte pôsobil v roli silového útočníka. Počas leta ho následne vymenili do dnes už neexistujúcej Atlanty. 

Rodák z Roeseau odohral oddnes 869 zápasov, nastrieľal 177 gólov a dohromady má na konte 525 bodov. V štatistikách vyčnieva aj jeho 1 094 trestných minút. Vo Winniegu je spolu s mladíkom Joshom Morrisseym lídrom obrany. 

Vo Winnipegu panuje počas tréningového kempu nie príliš optimálna situácia. Klub stále nemá doriešenú situáciu okolo obmedzených mladých hviezd Kyla Connora a Patrika Laineho. Ani jeden z nich doteraz neuzavrel novú zmluvu, pričom čas do začiatku sezóny sa sa nezadržateľne kráti. Americko-fínska dvojica strelila v poslednej sezóne 64 gólov a ich absencia by bola pre mužstvo viac ako citeľná. 

 

 


Tagy: Winnipeg Jets Dustin Byfuglien

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
Športky - Ondrej Herceg
Foto:
SITA/AP/Matt Marton; Twitter/Bob McKenzie

DISKUSIA