VIDEO United z biedy vytrhol iba 17-ročný mladíček, Bénes zažil nečakane krutý debakel

Mason Greenwood a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiMason Greenwood a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Dave Thompson

BRATISLAVA - Slovenský reprezentant László Bénes odohral celý zápas pri prekvapujúcej vysokej domácej prehre Borussie Mönchengladbach s rakúskym Wolfsberger AC 0:4 a v 44. minúte dostal žltú kartu. O góly hostí sa postarali dvakrát Mario Leitgeb, Shon Weissman a Marcel Ritzmaier.

V druhom zápase skupiny si poradil favorit AS Rím s Istanbul Basaksehir 4:0, v drese ktorého chýbal Martin Škrtel.

Manchester United sa v L-skupine dlho trápil s kazašským FK Astana, ale defenzívu hostí prelomil v 73. minúte iba 17-ročný útočník Mason Greenwood a favorit vyhral 1:0. V rovnakej skupine srbský Partizan Belehrad doma remizoval s holandským Alkmaarom 2:2.

V H-skupine prekvapil hladký triumf bulharského Ludogorca Razgrad 5:1 nad ruským CSKA Moskva, pod vysoký triumf sa podpísal hetrikom Claudiu Keseru. Domáci prehrávali po prvom polčase 0:1, ale po zmene strán spustili gólový uragán a pripísali si tri body. Maďarský Ferencváros Budapešť získal jeden bod v Španielsku za remízu v Bercelone s Espanyolom 1:1.

G-skupina:

Glasgow Rangers (Škót.) - Feyenoord Rotterdam (Hol.) 1:0 (1:0)
Gól: 24. Ojo

FC Porto (Portug.) - Young Boys Bern (Švaj.) 2:1 (2:1)
Góly: 8. a 29. Soares - 15. Nsame (z pok. kopu)

H-skupina:

Espanyol Barcelona (Šp.) - Ferencváros Budapešť (Maď.) 1:1 (0:1)
Góly: 60. Vargas - 10. J. Lopez (vlastný)

Ludogorec Razgrad (Bul.) - CSKA Moskva (Rus.) 5:1 (0:1)
Góly: 52., 68. a 73. Keseru (tretí z pok. kopu), 48. Wanderson, 50. Lukoki - 11. Divejev

I-skupina:

KAA Gent (Belg.) - AS St. Étienne (Fr.) 3:2 (2:1)
Góly: 2. a 43. David, 64. Ngadeu-Ngadjui - 38. Khazri, 75. Kaminski (vlastný)

VfL Wolfsburg (Nem.) - FK Olexandria (Ukr.) 3:1 (2:0)
Góly: 20. Arnold, 24. Mehmedi, 67. Brekalo - 66. Banada

J-skupina:

Borussia Mönchengladbach (Nem.) - Wolfsberger AC (Rak.) 0:4 (0:3)
Góly: 31. a 68. Leitgeb, 13. Weissman, 41. Ritzmaier
László Bénes (Mönchengladbach) odohral celý duel a v 44. min dostal ŽK

AS Rím (Tal.) - Istanbul Basaksehir (Tur.) 4:0 (1:0)
Góly: 42. Caicara (vlastný), 58. Džeko, 71. Zaniolo, 90.+ J. Kluivert

K-skupina:

ŠK Slovan Bratislava (SR) - Besiktas Istanbul (Tur.) 4:2 (1:2)
Góly: 14. a 58. Šporar, 90.+ M. Ljubičič, 90.+ Moha - 29. Ljajič (z pok. kopu), 45.+ Božikov (vlastný)

Wolverhampton Wanderers (Angl.) - Sporting Braga (Portug.) 0:1 (0:0)
Gól: 71. Horta

L-skupina:

Manchester United (Angl.) - FK Astana (Kaz.) 1:0 (0:0)
Gól: 73. Greenwood

Partizan Belehrad (Srb.) - AZ Alkmaar (Hol.) 2:2 (1:1)
Góly: 42. a 61. Natcho (prvý z pok. kopu) - 13. Stengs, 67. Boadu, ČK: 27. Svensson (Alkmaar)

Viac o téme: Astana László Bénes Manchester United FC Mason Greenwood