Barcelonu skľučujú zvláštne pocity: Čudesné jednania s PSG... Chceli vôbec Neymara predať?

Neymar a jeho gólové oslavy
Neymar a jeho gólové oslavy

BARCELONA - Futbalová Barcelona podľa výkonného riaditeľa Óscara Graua v lete urobila všetko pre zisk útočníka Neymara z PSG. Funkcionár súpera Slavie Praha v skupine LM má však pocit, že francúzsky klub vôbec nechcel počuť o tom, že by predal brazílsku hviezdu.

Neymar prestúpil do PSG z Barcelony v lete 2017 za rekordných 222 miliónov eur. V lete vyjadriltúžbu vrátiť sa na Camp Nou, ale podľa parížskeho klubu za neho ponúkol španielsky majster veľmi málo. 27-ročný reprezentant tak prekvapivo zostal vo Francúzsku. Pri Neymarovom prvom zápase v sezóne ho proti Štrasburgu domáci fanúšikovia vypískali, hoci v nadstavení strelil víťazný gól. 

"O Neymara požiadal športový úsek a tréner Ernesto Valverde. Klub urobil všetko, čo bolo možné, aby Neymara priviedol. Samozrejme v prijateľnej a rozumnej finančnej miere," povedal Grau novinárom. 

Odpovedal tak kapitánovi a útočníkovi Lionelovi Messimu, ktorý v nedávnom rozhovore so španielskym periodikom Sport uviedol, že nevie, či vedenie Barcelony urobilo v lete maximum pre Neymarov návrat. 

"Podali sme sériu ponúk s mnohými alternatívami, ale PSG všetky odmietol. Myslíme, že ho vlastne ani nechceli predať. Nechceli o neho prísť," doplnil riaditeľ katalánskeho klubu. 

Neuviedol, či bude klub pokračovať v pokusoch o zisk Neymara v ďalších prestupových obdobiach. Minimálne v januári však v Barcelone žiadne ďalšie príchody neplánujú a chcú sa sústrediť na odchody. "Neviem, či ho budeme chcieť za rok získať. Budúcu sezónu budeme plánovať až neskôr," konštatoval Grau. 


Tagy: FC Barcelona Neymar PSG

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - Francois Mori

DISKUSIA