VIDEO Fantastické predstavenie Tomáša Jurča: Slovenský útočník hviezdil po boku McDavida!

Tomáš Jurčo strieľa gólTomáš Jurčo strieľa gól Zdroj: SITA/AP/John Woods/The Canadian Press

WINNIPEG - Slovenský hokejista Tomáš Jurčo prispel v noci na piatok v prípravnom zápase pred štartom NHL dvomi gólmi a jednou asistenciou k triumfu Edmontonu na ľade Winnipegu 5:3. V prvej tretine vyrovnal na 1:1 a v 50. minúte za stavu 3:3 strelil víťazný gól Oilers.

"Odohral som dobrý zápas. Čím sa cítim komfortnejšie. tým lepšie výkony podávam. Myslím si, že v zápase proti Winnipegu to bolo na ľade vidieť," povedal Jurčo pre oficiálnu webovú stránku "olejárov".

O druhý presný zásah Edmontonu sa postaral Connor McDavid, pre ktorého to bol iba druhý zápas po návrate do zápasového kolotoča po zranení kolena. Dallas v zostave so slovenským obrancom Andrejom Sekerom prehral s Minnesotou 1:2.

Winnipeg - Edmonton 3:5 /za hostí Jurčo 2+1/

Detroit - St. Louis 4:1

Florida - Tampa Bay 2:4

New York Rangers  - Philadelphia 2:1 pp a sn

Dallas - Minnesota 1:2

Vancouver  - Arizona 2:4

San Jose - Calgary 4:1

Viac o téme: Tomáš Jurčo Vancouver Canucks Philadelphia Flyers New York Rangers Florida Panthers Detroit Red Wings St. Louis Blues Winnipeg Jets Dallas Stars Edmonton Oilers Tampa Bay Lightning San Jose Sharks Minnesota Wild Calgary Flames Arizona Coyotes Connor McDavid