Aj český šport zasiahla smutná správa: Kluby vzdávajú hold legendárnemu Gottovi

Karel Gott
Karel Gott

PRAHA - Český spevák Karel Gott zomrel v utorok krátko pred polnocou vo veku 80 rokov. Informovala o tom televízia Nova na svojej stránke tn.cz. Tragická správa zasiahla celú spoločnosť vrátane športových klubov.

Tie mu vzdávajú hold na sociálnych sieťach a dodávajú, že jeho pesničky často hrávajú v kabínach. "Všetci v našom klube sme s ľútosťou prijali správu o odchode Karla Gotta. Išlo o jednu z najvýraznejších postáv našej krajiny, ktorej piesne často zneli aj našej kabínou. Odpočívajte v pokoji, Maestro!" zverejnil na sociálnej sieti futbalový klub Sparta Praha.

Aj kluby z jeho rodného mesta spomínajú na legendárneho speváka: "Jeho pieseň C'est la vie znie pravidelne z úst našich fanúšikov a hráčov po zápasoch. Aj preto nás správa o odchode plzeňského rodáka Karla Gotta hlboko zasiahla. FC Viktoria Plzeň vyjadruje úprimnú sústrasť rodine a najbližším."

Legenda českej a československej hudobnej scény, ktorá sa nezmazateľne zapísala do sŕdc miliónov fanúšikov, zomrela v kruhu svojej rodiny. Spevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred rokom a pol.

Gott so zákernou chorobou bojoval už skôr. V roku 2015 mu lekári oznámili, že trpí zhubnou rakovinu lymfatických uzlín, o niekoľko mesiacov neskôr informoval, že je zdravý. Zápasil sa však aj s ďalšími zdravotnými problémami vrátane zápalu pľúc, s ktorým bol hospitalizovaný aj koncom júla tohto roku.

Spevák za svoju dlhú kariéru získal celý rad ocenení. Stal sa legendou ankety Zlatý slávik, ktorú vyhral 42-krát, od roku 1963 mu víťazstvo ušlo len osemkrát. Gott ako jeden z mála českých umelcov prerazil aj v zahraničí, veľkej popularite sa teší najmä v Nemecku.


Tagy: Karel Gott

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA/AP/Jens Kalaene

DISKUSIA