VIDEO S reprezentáciou sa rozlúči výrazná osobnosť: Krásne prekvapenie pre kapitána Škrtela

Martin Škrtel sa bude s reprezentáciou lúčiť s kapitánskou páskou
Martin Škrtel sa bude s reprezentáciou lúčiť s kapitánskou páskou

BRATISLAVA - Lúčiaci sa obranca Martin Škrtel privedie s kapitánskou páskou slovenskú futbalovú reprezentáciu prvýkrát na nové Tehelné pole v nedeľu v prípravnom zápase s Paraguajom (20.45 h.). Tri dni po kvalifikačnej remíze s Walesom v Trnave (1:1) hodlajú Slováci proti juhoamerickému súperovi podať kvalitný výkon a pokrstiť štadión víťazstvom.

Tridsaťštyriročný Škrtel si v nedeľu pripíše 104. a posledný štart. "Pocity sú ako vždy pred reprezentačným zápasom, Teším sa. Ako sa to bude blížiť, možno príde aj nejaká nervozita. Nie je to ale len o našej rozlúčke, zmeriame si sily s kvalitným Paraguajom. Urobíme všetko preto, aby výsledok aj výkon zápasu bol taký, aby sme boli spokojní. Som rád, že som nové Tehelné pole ešte stihol. Som tiež rád, že sa bude hrať na krásnom štadióne a verím, že bude aj zaplnený divákmi," vyjadril sa zadák tureckého Basaksehiru Istanbul, ktorý bude v nedeľu plný emócií.

S reprezentáciou zažil mnoho - MS 2010 v JAR i EURO 2016 vo Francúzsku - žiadny výnimočný moment počas dlhoročnej kariéry však nechcel vyzdvihovať: "Takých okamihov bolo viac, niektoré sa dajú publikovať iné nie. Som rád, že som tak dlho mohol hrať v reprezentácii a vždy to bola pre mňa česť. Je to vrchol kariéry obliekať tento dres."

Stopérsku dvojicu tvoril vo väčšine zápasov s Jánom Ďuricom, ktorý sa lúčil s národným tímom pred dvoma rokmi. A práve ten si pre svojho dobrého kamaráta pripravil pred výnimočným zápasom prekvapenie. Venoval mu špeciálny dres i kapitánsku pásku. 


Tagy: Martin Škrtel Slovensko

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann; Video: Facebook

DISKUSIA