VIDEO Slovenská skupina sa zamotala ešte viac: Bale zachránil drakov proti Chorvátsku

Gareth Bale strieľa gólGareth Bale strieľa gól Zdroj: SITA/Nigel French/PA via AP

CARDIFF - V kvalifikačnom zápase E-skupiny remizovali Chorváti na pôde Walesu 1:1. Na ich vedúci gól zásluhou Vlašiča odpovedal tesne pred prestávkou Gareth Bale. V tabuľke zostali Chorváti na prvom mieste so 14 bodmi, druhé Maďarsko má o dva body menej. Obe mužstvá však majú o zápas viac ako tretí Slováci s desiatimi bodmi a štvrtý Wales, ktorý ich má na konte osem.

V G-skupine je známy prvý postupujúci. Až do záverečnej štvrťhodiny čakali priaznivci Poľska na prvý gól v sieti Severného Macedónska. Napokon sa dočkali aj druhého a po víťazstve 2:0 aj spečatenia vybojovania si účasti na ME.

K nej sa priblížili aj Rakúšania, ktorí zvládli veľmi dôležitý duel v Slovinsku a vyhrali tam 1:0 gólom Poscha. Nemci napriek skorému oslabeniu o vylúčeného Cana v druhom polčase zlomili odpor domácich Estóncov a vyhrali 3:0.

Wales - Chorvátsko 1:1 (1:1)
Góly: 45. Bale - 9. Vlašič

Estónsko - Nemecko 0:3 (0:0)
Góly: 52. a 58. Gündogan, 71. Werner, ČK: 16. Can (Nem.)

Poľsko - Severné Macedónsko 2:0 (2:0)
Góly: 75. Frankowski, 81. Milik

Slovinsko - Rakúsko 0:1 (0:1)
Gól: 21. S. Posch, ČK: 89. Popovič (Slovin.)