Gündogan a Can na adresu salutujúcich Turkov: Som absolútny pacifista a proti všetkým formám násilia

Futbalisti Turecka salutujú
Futbalisti Turecka salutujú

BERLÍN - Nemeckí futbalisti Ilkay Gündogan a Emre Can zmazali na instagrame svoju priaznivú reakciu na salutujúcich tureckých reprezentantov. Tí po piatkovom domácom víťazstve v kvalifikácii EURO 2020 nad Albánskom (1:0) vojenským pozdravom podporili inváziu na sever Sýrie.

Nie je to po prvý raz, keď Gündogan svojou aktivitou na sociálnej sieti vzbudil pohoršenie. Vlani spoločne so spoluhráčom z národného tímu Mesutom Özilom zverejnili fotografiu v spoločnosti tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana. "Verte mi, posledná vec, ktorú by som chcel opäť zažiť, je to, čo sa stalo minulý rok. Keď som si uvedomil, že fotografia so salutujúcimi hráčmi, sa môže interpretovať politicky, ihneď som vymazal svoj 'lajk'. Po vlaňajšku sa naozaj nechcem politicky angažovať," citovala Gündogana agentúra AFP.

Fotografiu zverejnil aj útočník Turecka Cenk Tosun, autor víťazného piatkového gólu s popisom: "Za našu krajinu a zvlášť za ľudí, ktorí za ňu riskujú život." Emre Can po zmazaní svojho "lajku" argumentoval, že sa mu páčil Tosunov príspevok, ale nevšimol si obsah. "Som absolútny pacifista a proti všetkým formám násilia," obhajoval sa stredopoliar Juventusu Turín.

Európska futbalová únia (UEFA) už avizovala, že začne vyšetrovanie správania tureckých reprezentantov.


Tagy: Turecko Emre Can Ilkay Gündogan

Zdroj:
TASR
Foto:
instagram.com

DISKUSIA