Kloppova armáda dokáže oceniť skutočnú kvalitu: K šťastiu The Reds stačil jediný podpis

Joel Matip
Joel Matip

LIVERPOOL – Obranca Joel Matip predĺži svoje pôsobenie v anglickom futbalovom klube FC Liverpool. S lídrom Premier League podpísal v piatok dlhodobý kontrakt. Klub nespresnil, na aké obdobie si poistil služby bývalého kamerunského reprezentanta, podľa anglických médií však dohoda znie až do roku 2024.

"Som šťastný, že taký klub ako FC Liverpool stojí o moje služby a chce pokračovať v spolupráci," uviedol Matip po podpise zmluvy. Je presvedčený, že mladý a talentovaný tím pod vedením Jürgena Kloppa má pred sebou stále veľké výzvy. "Sme hladní po víťazstvách," poznamenal Matip pre agentúru AFP.

Matip prišiel z nemeckého Schalke 04 ako voľný hráč v roku 2016 a postupne vytvoril stabilnú dvojičku v strede liverpoolskej obrany s Holanďanom Virgilom Van Dijkom. Doteraz nastúpil v 107 zápasoch a nemal by chýbať ani v najbližšom stretnutí, v ktorom sa FC Liverpool predstaví v nedeľu na pôde svojho večného rivala - Manchestru United.

V prípade víťazstva by "The Reds" vyrovnali rekord Manchestru City v počte 18 za sebou idúcich víťazstiev v najvyššej anglickej súťaži.


Tagy: FC Liverpool Joel Matip

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Frank Augstein; Video: Twitter/Liverpool FC

DISKUSIA